Marihuana Leczy Uzależnienia i Problemy ze Zdrowiem Psychicznym

Konopie indyjskie mogą odgrywać kluczową rolę w leczeniu uzależnień i zaburzeń zdrowia psychicznego.

Ze względu na to, że konopie indyjskie są obecnie popularne i legalne, zarówno rekreacyjnie, jak i medycznie, w wielu stanach USA, naukowcy w końcu mogą badać tę rośliną, mimo że jest ona nadal nielegalną substancją z Grupy 1 na mocy federalnej ustawy Controlled Substances Act of 1970. Coraz więcej uczymy się o wpływie marihuany na ludzkie ciało, a wiadomości te są bardzo, bardzo dobre.

Próbując zrozumieć wszystkie twierdzenia dotyczące marihuany i zdrowia psychicznego, naukowcy z Kanady przejrzeli literaturę naukową, przeprowadzili kilka własnych badań i doszli do interesujących wniosków. Marihuana, zwłaszcza produkty spożywcze z marihuaną, jak się okazuje, mogą odgrywać kluczową rolę w leczeniu zarówno uzależnień, jak i zaburzeń zdrowia psychicznego.

Rola marihuany w leczeniu uzależnień

Naukowcy z University of British Columbia (UBC) wykonali dokładny przegląd roli marihuany w leczeniu uzależnień. Połączyli wszystkie dostępne obecnie dane na temat wpływu marihuany na zdrowie psychiczne i odkryli, że nauka popiera miliony anegdotycznych twierdzeń, iż marihuana posiada na nie niesamowicie pozytywny wpływ, pomagając konsumentom przezwyciężyć zarówno negatywne skutki uboczne uzależnień, jak i samo uzależnienie.

Wyniki opublikowane przez zespół sugerują, że ludzie faktycznie zastępują alkohol i leki przeciwbólowe na receptę, dwa najczęstsze narkotyki, konopiami indyjskimi, które są w szczególności bezpieczniejsze i nie powodują żadnych nieprzyjemnych skutków ubocznych. Mimo, że wielu krytyków może obawiać się zamiany jednej substancji na drugą, wyniki wskazują, że terapeutyczne stosowanie marihuany obiecuje bardziej kompleksowe podejście do leczenia uzależnień.

Zack Walsh, profesor nadzwyczajny w UBC Okanagan i główny badacz uważa, że marihuana skutecznie pomaga ludziom, którzy próbują rzucić nałóg (uzależnienie).

W wywiadzie dla UBC News, Walsh wyjaśnił: „Badania sugerują, że ludzie mogą używać konopi indyjskich jako leku wyjściowego w celu ograniczenia stosowania substancji potencjalnie bardziej szkodliwych, takich jak opioidowe leki przeciwbólowe”. Wygląda na to, że konopie indyjskie zapobiegają zarówno poważnym uzależnieniom, jak i pomagają im w uwolnieniu się od mocniejszych, bardziej szkodliwych narkotyków.

Rola marihuany w leczeniu zdrowia psychicznego

Walsh i jego zespół z UBC zbadali również wpływ marihuany na zaburzenia zdrowia psychicznego. Do tej pory odkryto, iż marihuana rzeczywiście ma bardzo pozytywny wpływ na wiele dolegliwości zdrowia psychicznego. Należą do nich depresja, zespół stresu pourazowego, uzależnienie, a nawet lęk społeczny.

Analiza ujawniła jednak pewne obawy, że używanie konopi indyjskich może faktycznie stanowić problem dla osób, które już cierpią na zaburzenia psychotyczne. Badanie dotyczące problemów psychotycznych nie jest jednak szczególnie jasne, ponieważ naukowcy musieli pobrać dane z poprzednich badań nad psychozą i nieterapeutycznym używaniem konopi indyjskich, aby dojść do tego odkrycia.

W przypadku osób cierpiących na poważniejsze zaburzenia nastroju, takie jak choroba afektywna dwubiegunowa, badania oferują również niejasny werdykt. Walsh i jego zespół wykazali pewne obawy dotyczące wpływu marihuany na pamięć, szczególnie pamięć krótkotrwałą.

Konieczne są dalsze badania naukowe

Niestety, aby dojść do swoich wniosków, badanie UBC mogło jedynie wykorzystać informacje już dostępne (nie jest ich zbyt wiele). Z powodu federalnej nielegalności naukowcy nie byli w stanie swobodnie badać marihuany od dziesięcioleci i dopiero teraz zaczynają to robić z wigorem. Świat badań nad marihuaną w zakresie zdrowia psychicznego jest wciąż niewielki, ale naukowcy ciężko pracują, aby go powiększyć.

Naukowcy oraz medycy z całego świata muszą jeszcze dokładnie ustalić, co powoduje u ludzi problemy ze zdrowiem psychicznym, nie mówiąc już o zrozumieniu wpływu, jaki może mieć na osoby z tymi problemami psychoaktywna marihuana. Jedynym sposobem, aby się przekonać, jest przeprowadzenie dalszych badań. Marihuana nie jest już tematem tabu wśród lekarzy zajmujących się zdrowiem psychicznym, a dzięki legalizacji psychiatrzy i inni patrzą na zioło przez kompletnie nowy pryzmat.

Jak wyraźnie stwierdził Walsh: „Obecnie nie ma zbyt wielu jasnych wskazówek na temat tego, w jaki sposób specjaliści ds. Zdrowia psychicznego mogą najlepiej współpracować z osobami używającymi marihuany do celów medycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.