Czy Koty Mogą Odczuwać Haj?

Dla ludzi konopie indyjskie mogą być doskonałym narzędziem terapeutycznym, które może pomóc nam w codziennym życiu. Ale te korzyści nie dotyczą naszych futrzanych przyjaciół. Chociaż marihuana może wywołać u kota haj, w najlepszym razie może być traumatycznym przeżyciem, a w najgorszym – wyrokiem śmierci.

Właściciele kotów mogą oczywiście używać konopi indyjskich w domu pełnym kotów, ale ważne jest, aby robić to odpowiedzialnie. Wszyscy właściciele zwierząt powinni zdawać sobie sprawę z ryzyka, jakie wiąże się z dostaniem się kota do ich marihuany lub przeżuwaniem jedzenia z marihuaną, i muszą podjąć odpowiednie kroki, aby uratować swoje zwierzęta w sytuacji awaryjnej.

1. Jak marihuana wpływa na koty?

Konopie są toksyczne dla kotów, podobnie jak szkodliwe dla psów i innych zwierząt domowych. Gdy kot spożyje konopie indyjskie, efekty zwykle stają się widoczne w ciągu 30 do 60 minut. Skutki mogą obejmować dezorientację, wymioty, przyspieszenie akcji serca, zmianę ciśnienia krwi i temperatury ciała oraz nadmierne ślinienie.

Bez względu na to, w jaki sposób Twój kot spożywał konopie indyjskie (czy to produkty spożywcze, rośliny, czy w jakiejkolwiek innej postaci), Twój kot prawdopodobnie będzie naćpany i będzie narażony na ryzyko. Możliwości traktowania kota mogą się różnić w zależności od doświadczanych objawów. Mimo to, pomijając natychmiastowe objawy, ważne jest, aby jak najszybciej zabrać kota do weterynarza (lub pobliskiego pogotowia) gdy podejrzewasz, że może być pod wpływem marihuany.

Na szczęście śmiertelna doustna dawka konopi indyjskich jest dość wysoka dla zwierząt domowych.

Produkty o wysokiej zawartości THC mogą być szczególnie niebezpieczne i mogą prowadzić do śmierci u kotów w przypadku połknięcia, wdychania lub podania w jakikolwiek sposób, nawet w przypadku spożycia niewielkich ilości. Oznacza to, że niezwykle ważne jest, aby trzymać konopie indyjskie z daleka od kotów.

2. Czy koty mogą się naćpać od biernego palenia?

Ponieważ koty mają receptory kannabinoidowe, mogą się odurzyć nawet od biernego palenia. Z tego powodu należy zachować szczególną ostrożność podczas palenia w pobliżu kota. Kontekst jest jednak kluczowy. Chociaż bezpośrednie ryzyko może nie być oczywiste w przypadku okazjonalnego palenia w pobliżu kota, możesz powodować lub przyczyniać się do bardziej długotrwałych problemów z oddychaniem lub innych schorzeń.

Innymi słowy, nie wdmuchuj dymu z marihuany bezpośrednio w twarz kota.

Ogólnie rzecz biorąc, kieruj się zdrowym rozsądkiem. Palenie w małej, zamkniętej przestrzeni naraża kota na znacznie większe ryzyko niż palenie w dobrze wentylowanym pomieszczeniu lub (najlepiej) na zewnątrz.

3. Skąd mam wiedzieć, czy przypadkowo naćpałem kota?

Rodzice kotów zazwyczaj potrafią stwierdzić, czy ich kot zażywał konopie indyjskie. Jednak nie zawsze tak jest. Doktor Jamie Whittenburg z Senior Tail Waggers udzielił nam fachowych wskazówek na temat znaków, na które należy zwrócić uwagę, jeśli nie masz pewności, czy Twój kot jest na haju. Mogą one obejmować:

• Podniecenie,
• Dezorientacja,
• Dryblowanie,
• Niemożność utrzymania moczu,
• Letarg,
• Potykanie się,
• Słabość w tylnej części ciała.

Chociaż objawy te są częste, nie są to jedyne możliwe oznaki, że Twój kot zażył konopie indyjskie. Powinieneś zawsze trzymać produkty z marihuaną poza zasięgiem kotów, aby uniknąć możliwości zastanawiania się, czy Twój kot dostał się do Twojej skrytki.

Biorąc pod uwagę, jak wysoko potrafią skakać koty, możesz nawet chcieć zamknąć marihuanę dość wysoko, tak jak gdybyś miał marihuanę w tym samym gospodarstwie domowym, co dzieci.

4. Jakie kroki należy podjąć jeśli kot jest na haju?

Nawet jeśli Twój kot zachowuje się normalnie, ale masz podstawy sądzić, że zażył marihuanę, powinieneś natychmiast udać się z nim do weterynarza. Nie powinieneś czekać na wszystkie znaki ostrzegawcze i zakładać, że wszystko będzie dobrze. Istnieje kilka możliwych opcji leczenia, jakie może zastosować weterynarz, w zależności od różnych czynników, w tym tego, kiedy kot spożywał konopie indyjskie, w jakiej ilości, jakie były skutki uboczne i nie tylko.

Doktor Whittenburg opowiada nam o niektórych możliwych metodach leczenia, mówiąc: „Jeśli marihuana została spożyta w ciągu ostatnich 30 minut może wywołać wymioty”.

Dodaje: „Zwierzęta mogą również wymagać podawania płynów dożylnych, leków przeciw nudnościom i ewentualnie węgla aktywowanego. W większości przypadków zwierzę będzie musiało być ściśle monitorowane w szpitalu.”

Nawet jeśli Twój kot nie zachowuje się jakby był na haju, jeśli wiesz, że zjadł kwiat konopi, odmianę jadalną lub inną odmianę konopi, musisz działać szybko. Pamiętaj, aby jak najszybciej zabrać kotka do weterynarza, aby zminimalizować możliwe niekorzystne, długoterminowe skutki.

Podsumowanie

Koty mogą się odurzyć po spożyciu jakiejkolwiek części konopi indyjskich, ale naraża ich to na poważne niebezpieczeństwo i może nawet kosztować życie. Użytkownicy konopi, którzy opiekują się kotami, powinni zachować ostrożność podczas spożywania marihuany w pobliżu zwierząt domowych.

Jeśli podejrzewasz, że Twój kot przypadkowo się odurzył, musisz jak najszybciej zabrać go do weterynarza, aby eksperci mogli dołożyć wszelkich starań, aby pomóc Twojemu futrzanemu przyjacielowi wrócić do normy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.