Marihuana w Leczeniu Wstrząsów Mózgu

Dyskusja na temat marihuany i wstrząsów mózgu była w ostatnich latach gorącym tematem, zwłaszcza w związku z coraz większą liczbą badań dotyczących dolegliwości fizycznych, z którymi borykają się zawodowi sportowcy. Chociaż potrzebne są dalsze badania, wydaje się, że kannabinoidy i terpeny znajdujące się w konopiach okazują się skuteczne jako sposób na pomoc mózgu w regeneracji po wstrząsie lub urazie mózgu (TBI).

Mimo, że nie jesteśmy profesjonalistami medycznymi i nie możemy udzielać konkretnych porad medycznych, chcieliśmy zwrócić uwagę na potencjalne korzyści, jakie marihuana może zaoferować ofiarom wstrząsu mózgu. Bez zbędnych ceregieli przyjrzyjmy się im bliżej!

Jak marihuana może pomóc w leczeniu wstrząsów mózgu?

Artykuł badawczy z 2014 r. opublikowany w The American Surgeon wykazał, że ofiary TBI żyją zdrowiej i dłużej, gdy są konsumentami THC.

„Dodatni wynik badania przesiewowego THC wiąże się ze zmniejszoną śmiertelnością u dorosłych pacjentów z TBI” – twierdzą autorzy. Konopie indyjskie nie uratują życia kogoś, kto doznał katastrofalnego urazu, ale wydaje się, że chroni mózg osób, które przeżyły TBI.

Istnieje około 130 związków chemicznych, które znajdują się w cannabis. Które z nich zapewniają konkretną ulgę, wciąż jest przedmiotem dyskusji, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, co wiemy o wpływie kannabinoidów i terpenów na otoczenie; zasadniczo współpracują ze sobą w harmonii, oferując efekty medyczne.

Chociaż potrzebne są dalsze badania, konopie indyjskie są bardzo obiecującą opcją leczenia wstrząsu mózgu.
Ulga, jaką marihuana zapewnia objawom po wstrząśnieniu mózgu, obejmuje reakcję przeciwzapalną, zmniejszenie bólu, złagodzenie niedociśnienia w mózgu i kontrolę napadów po szczególnie nieprzyjemnych urazach. Prawdziwe pytanie brzmi: czy możemy zidentyfikować źródła łagodzenia objawów?

Co oferują konkretne kannabinoidy?

Jeśli chodzi o zrozumienie zawiłości medycyny kannabinoidowej, większość związków zawartych w konopiach nie została jeszcze dokładnie zbadana. Natomiast najbardziej przebadane kannabinoidy, CBD i THC, dały nam wgląd w ich medyczne korzyści podczas leczenia wstrząsów mózgu.

THC

To najbardziej znany i mocno zdemonizowany kannabinoid: tetrahydrokannabinol. Niesławny THC. Czy zasługuje na rozgłos? Czy jedynym zadaniem jest podniecenie ludzi i rozleniwienie ich? Oczywiście, że nie!

THC wywołuje psycho-wzmacniające efekty związane ze spożywaniem konopi indyjskich, ale robi coś więcej. To lekarstwo.

Kiedy Centrum Biologii Chorób Uzależniających Uniwersytetu w Tel Awiwie przyjrzało się temu w odniesieniu do zdrowia mózgu, profesor Yosef Sarne powiedział, że zespół powiązał mechanizmy ochronne w mózgu ze spożyciem THC. Science Daily miał dostęp do wszystkich oryginalnych materiałów i ustalił, że „stosowanie THC może zapobiec długotrwałym uszkodzeniom poznawczym wynikającym z uszkodzenia mózgu”.

CBD

Co się dzieje, gdy twój mózg odbija się rykoszetem od wnętrza czaszki? To samo, co dzieje się z każdą częścią twojego ciała po ciężkiej kolizji: doznaje kontuzji. Niezależnie od tego, czy jest to siniak, złamana kość czy wstrząs mózgu, nasze ciała wywołują reakcję zapalną.

Wykazano, że CBD, czyli kannabidiol, zmniejsza aktywację komórek zapalnych i produkcję cytokin prozapalnych. Wiadomo również, że CB1 aktywuje rozszerzenie naczyń krwionośnych, a zatem ma wpływ na niedociśnienie wywołane TBI. Podobnie, odhamowując produkcję GABA, antagonista receptora CB1 może chronić przed drgawkami w szczególnie uszkadzających wstrząsach mózgu.

Te i inne sfery mogą okazać się niezwykle ważne, ponieważ badania posuwają się głębiej w to, w jaki sposób kannabinoidy mogą być wykorzystywane do leczenia wstrząsów mózgu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.