Jedzenie Mango Wzmacnia Haj – Prawda czy Fałsz?

Owoce tropikalne zawierają wiele tych samych substancji chemicznych, co same konopie indyjskie.

Mango i marihuana – czy jest to idealne połączenie?

Pyszne mango posiada słodki smak oraz tropikalny zapach o orzeźwiających nutach. Mango może także wzmacniać lub ulepszać marihuanę… ale w jaki sposób?

Stwierdzono, że mango stosowane w połączeniu z marihuaną, wzmacnia jej efekty, sprawia że następują szybciej oraz trwają dłużej. Ale w jaki sposób to wszystko działa?

Uważa się, że jedno i drugie współdziała tak wspaniale dzięki jednemu z terpenów – mircenie – który odpowiedzialny jest za wyraźny zapach i smak mango, który często występuje również w wielu odmianach konopi indyjskich oraz chmielu. W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie terpenami; te substancje chemiczne nadają marihuanie (oraz innym roślinom) ich unikalny profil smakowy, a także aromat. Mimo, że istnieje wiele różnych terpenów, szwajcarskie badanie, które przetestowało 16 różnych odmian marihuany wykazało, że mircen występował w największej ilości z nich.

Co to jest mircen, i w jaki sposób działa ten terpen?

Badania nad mircenem wykazały, że ten terpen może zwiększać przepuszczalność błon komórkowych w ciele, ułatwiając naszemu organizmowi przetwarzanie kannabinoidów. Jest to tzw. „dwa w jednym”, mircen obecny w krwiobiegu dzięki zjedzeniu mango poprawia działanie dodatkowych poziomów terpenów pochodzących z marihuany.

Ponadto, mircen jest stosowany jako lek przeciwbólowy, przeciwzapalny, wspomagający zasypianie, a nawet lek na cukrzycę. Wykazano także, że marihuana posiada podobne działanie lecznice. Obecnie bada się także inne terpeny pod kątem ich potencjalnych korzyści zdrowotnych.

Konopie indyjskie i owoce cytrusowe – zdrowie i efekty haju

Fani jednoczesnego używania mango oraz palenia marihuany donoszą, że czas wchłaniania THC, dzięki stosowaniu ich razem, został skrócony z siedmiu sekund do zaledwie czterech. Aby uzyskać maksymalne wyniki, zaleca się zjedzenie dojrzałego mango na 45 minut przed zapaleniem marihuany.

Mango jest pełne witaminy C oraz przeciwutleniaczy, i okazuje się, że faktycznie może pozytywnie wpływać na doświadczane efektu haju.

Czy masz jakieś doświadczenia w tym temacie? Próbowałeś kiedykolwiek wzmocnić efekty doświadczanego haju? Koniecznie podziel się tym z nami w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

Komentarz do “Jedzenie Mango Wzmacnia Haj – Prawda czy Fałsz?”


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.