Duża część mieszkańców wspiera legalizację

Duża część mieszkańców wspiera legalizację, TanieSianie, Tanie Sianie

Duża część mieszkańców Arizony wspiera legalizację marihuany.

Poparcie dla legalizacji marihuany rośnie wśród wyborców Arizony odkąd została ona zalegalizowana w 2016 roku.

Prawie 63 procent mieszkańców Arizony popiera propozycję zalegalizowania i uregulowania stosowania marihuany przez osoby dorosłe na tej samej zasadzie co alkohol – zgodnie z nową, szeroko zakrojoną ankietą przeprowadzoną przez Consumer Choice Center.

Sondaż, w którym wzięło udział 601 zarejestrowanych wyborców z Arizony wykazał, że 69 procent Demokratów, 62 procent niezależnych i 48 procent Republikanów popiera wniosek, który miałby zalegalizować i uregulować rekreacyjną marihuanę.

Mimo iż wszystkie grupy wiekowe opowiedziały się za uregulowaniem i opodatkowaniem marihuany, poparcie było najmocniejsze wśród młodych dorosłych – 72 procent osób w wieku 18-24 poparło wniosek. Poparcie wśród osób w wieku 35-44 wyniosło 66 procent, w wieku 45-64 lat 69 procent i 51 procent wśród osób powyżej 65 roku życia.

Ankieta wykazała najmocniejsze poparcie – 64 procent – w hrabstwie Maricopa, najbardziej zaludnionym hrabstwie stanu.

Już w 2016 roku wyborcy w Arizonie mieli możliwość zalegalizowania rekreacyjnej marihuany, ale aż 52 procent wyborców sprzeciwiło się wnioskowi, który by to zrobił. Wcześniej, w 2002 roku podobna próba głosowania nie zdała egzaminu.

Zwolennicy inicjatywy zalegalizowania marihuany dla dorosłych wiedzą, że zalegalizowanie medycznej marihuany w 2016 roku to był ważny krok. Poparcie dla cannabis wynosiło wtedy około 50 procent. Nowa ankieta sugeruje, że poparcie dla legalizacji i regulacji marihuany wzrosło w ciągu ostatniego półtora roku.

„Sondaż pokazuje bardziej niż cokolwiek innego, że zwykli mieszkańcy Arizony są teraz gotowi zaakceptować legalizację i regulację cannabis” – powiedział w oświadczeniu Yaël Ossowski, zastępca dyrektora w CCC.
„Postawy wyborców zmieniły się odkąd obserwować możemy jak inne stany przechodzą przez ten sam proces i odnoszą w nim sukces; Kolorado, Waszyngton, Oregon.”

„Zapewnienie legalnych i bezpiecznych substancji dla rezydentów stanu powinno być nowym celem w naszym ustawodawstwie,” dodaje Ossowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie.