Duża część mieszkańców wspiera legalizację

Duża część mieszkańców Arizony wspiera legalizację marihuany.

Poparcie dla legalizacji marihuany rośnie wśród wyborców Arizony odkąd została ona zalegalizowana w 2016 roku.

Prawie 63 procent mieszkańców Arizony popiera propozycję zalegalizowania i uregulowania stosowania marihuany przez osoby dorosłe na tej samej zasadzie co alkohol – zgodnie z nową, szeroko zakrojoną ankietą przeprowadzoną przez Consumer Choice Center.

Sondaż, w którym wzięło udział 601 zarejestrowanych wyborców z Arizony wykazał, że 69 procent Demokratów, 62 procent niezależnych i 48 procent Republikanów popiera wniosek, który miałby zalegalizować i uregulować rekreacyjną marihuanę.

Mimo iż wszystkie grupy wiekowe opowiedziały się za uregulowaniem i opodatkowaniem marihuany, poparcie było najmocniejsze wśród młodych dorosłych – 72 procent osób w wieku 18-24 poparło wniosek. Poparcie wśród osób w wieku 35-44 wyniosło 66 procent, w wieku 45-64 lat 69 procent i 51 procent wśród osób powyżej 65 roku życia.

Ankieta wykazała najmocniejsze poparcie – 64 procent – w hrabstwie Maricopa, najbardziej zaludnionym hrabstwie stanu.

Już w 2016 roku wyborcy w Arizonie mieli możliwość zalegalizowania rekreacyjnej marihuany, ale aż 52 procent wyborców sprzeciwiło się wnioskowi, który by to zrobił. Wcześniej, w 2002 roku podobna próba głosowania nie zdała egzaminu.

Zwolennicy inicjatywy zalegalizowania marihuany dla dorosłych wiedzą, że zalegalizowanie medycznej marihuany w 2016 roku to był ważny krok. Poparcie dla cannabis wynosiło wtedy około 50 procent. Nowa ankieta sugeruje, że poparcie dla legalizacji i regulacji marihuany wzrosło w ciągu ostatniego półtora roku.

„Sondaż pokazuje bardziej niż cokolwiek innego, że zwykli mieszkańcy Arizony są teraz gotowi zaakceptować legalizację i regulację cannabis” – powiedział w oświadczeniu Yaël Ossowski, zastępca dyrektora w CCC.
„Postawy wyborców zmieniły się odkąd obserwować możemy jak inne stany przechodzą przez ten sam proces i odnoszą w nim sukces; Kolorado, Waszyngton, Oregon.”

„Zapewnienie legalnych i bezpiecznych substancji dla rezydentów stanu powinno być nowym celem w naszym ustawodawstwie,” dodaje Ossowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.