Tragically Hip – kolejny zespół na scenie medycznej marihuany

Zespół, który od 33 lat jest stałą ikoną kulturalną Kanady, wchodzi w nową arenę: cannabis. Tragically Hip współpracuje z firmą Newstrike, prowadząc na giełdzie sprzedaż TSX-V pod symbolem HIP.

Zespół, składający się z wokalisty Gord Downie, gitarzysty Paul Langlois, gitarzysty Rob Baker, basisty Gord Sinclair, i perkusisty Johnny Fay zasłynął wśród Kanadyjczyków pod wieloma względami.

Od bluesowych i rustykalnych ballad do przyjemnych, ale ciężkich melodii, grupa zaczęła grać w małych salach już w 1984 roku. Wkrótce, ich hipnotyczne dźwięki sprawiły, że katapultowali z pubów i małych sal na scenę narodową.

Z biegiem lat, ich ojczyzna pobłogosławiła ich albumami, które trzykrotnie pokryły się platyną, otrzymali 16 nagród Juno i międzynarodowe wyróżnienia. Tragically Hip posiada nawet własny znaczek pocztowy.

Jednak w zeszłym roku zespół dotknęła tragedia – wokalista Gord Dowie dowiedział się, że choruje na raka mózgu. Trasa koncertowa w 2016 roku, która miała celem celebrowanie wydania 14 albumów, uważana jest za ich ostatnią.

Mimo, że członkowie zespołu nie pałają miłością do cannabis, choroba wokalisty jest z pewnością katalizatorem, który sprawia, że mają oni bardziej terapeutyczne spojrzenie na roślinę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.