Czy wiesz, że Polska zalegalizowała medyczną marihuanę?

Polska stała się jednym z europejskich krajów, które zalegalizowały medyczną marihuanę. Oprócz tego, polska planuje także edukację obywateli w zakresie korzyści wynikających ze stosowania cannabis.

Polska stała się najnowszym europejskim krajem, który zalegalizował medyczną marihuanę, dołączając tym samym do innych krajów europejskich takich jak Niemcy, Grecja i Włochu. Polscy farmaceuci będą mogli teraz oferować marihuanę dla pacjentów, zaraz po tym jak zostanie ona zarejestrowana w Urzędzie Rejestracji Produktów Medycznych – zgodnie z nowymi przepisami.

Wniosek został uchwalony przez polski parlament 440 – 2 na korzyść legalizacji. Rzecznik Polskiej Izby Farmaceutycznej (PPC) powiedział w wywiadzie dla Radia Polska, że farmaceuci są gotowi do tego, aby tworzyć leki.

„Biorąc pod uwagę, że w Polsce jest prawie 15.000 aptek, zdecydowana większość jest także uprawniona do produkowania leków na receptę – jest to około 90 procent” – powiedział rzecznik.

Surowe kwiaty i inne formy cannabis będą dostępne dla pacjentów cierpiących na choroby takie jak epilepsja, ból chroniczny, nudności czy stwardnienie rozsiane.
PPC szacuje, że zgodnie z nowym prawem, około 300 tysięcy osób zakwalifikuje się do stosowania marihuany. Polscy lekarze będą mieli swobodę przepisywania cannabis osobom cierpiącym na choroby lub warunki, które jak wykazano, mogą ulec znacznej poprawie dzięki stosowaniu marihuany.

Oprócz zalegalizowania medycznej marihuany, ustawa mówi także o założeniu Polskiego Instytutu Cannabis, który pomoże edukować lekarzy oraz społeczeństwo na temat korzyści płynących z cannabis. Choć pełna, aka rekreacyjna legalizacja byłaby z pewnością bardziej pożądana, Polacy zdecydowanie idą w dobrym kierunku, kształcąc w taki sposób swoich obywateli.

Dobra robota Polska!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.