Większość firm nie może uzyskać licencji

Większość firm nie może uzyskać licencji

Większość firm działajacych w polu cannabis w Kalifornii nie może uzyskać licencji lub działa nielegalnie.

Firmy zajmujące się marihuaną w Kalifornii mówią, że uzyskanie licencji jest zbyt kosztowne, i niektóre kontynuują działalność bez niej – co niestety może spotkać się z represjami ze strony urzędników stanowych.

Sukces prognozowanego przez Kalifornię rynku cannabis w wysokości 6,46 miliardów dolarów zależy od liczby przedsiębiorstw, które stanowe Bureau of Cannabis Control i Department of Food and Agriculture dopuści do wejścia na legalny rynek. Jak dotąd, zgodnie z nowym raportem California Growers Association – państwo mocno zawodzi na tym polu.

Raport zatytułowany „An Emerging Crisis: Barriers to Entry in California Cannabis” wykazał, że rynek marihuany w Kalifornii jest obecnie zdominowany przez niewielką liczbę dużych, skonsolidowanych firm, a nie małych i średnich przedsiębiorstw, które zostały przedstawione w ramach projektu Proposition 64.

Jak sugeruje raport, bariery wejścia na rynek regulowany przez stan są zbyt wysokie, w wyniku czego mniej niż 1 procent szacowanych 68.150 hodowców marihuany z Kalifornii było w stanie uzyskać licencje Department of Food and Agriculture na legalne uprawianie marihuany.
Nawet producenci, którzy legalnie przebywali w przestrzeni medycznej przed uzyskaniem licencji na rekreacyjną marihuanę, nie są w stanie uzyskać licencji na mocy nowych przepisów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.