Wypadki – negatywne skutki marihuany

Marihuana posiada kilka niekorzystnych skutków w przypadku koncentracji umysłowej i umiejętności psychomotorycznych związanych z prowadzeniem pojazdów i innymi ważnymi działaniami.

Choć niebezpieczeństwa związane z jazdą po pijaku znacznie przewyższają kierowanie pojazdów na haju, nie należy ich pomijać. Wielu entuzjastów marihuany może powiedzieć, że nikt nigdy nie został zraniony przez marihuanę, ale nie ma wątpliwości, że miało miejsce kilka wypadków śmiertelnych z jej udziałem (niebezpośrednim). Wypadki często wynikają z nieostrożnego i nieodpowiedzialnego użycia substancji i mogą (i powinny) zostać uniknięte pod właściwą oceną skutków marihuany.

Badania nad symulatorami jazdy wykazały, że marihuana wpływa niekorzystnie na pewne umiejętności prowadzenia pojazdu, w szczególności zdolność śledzenia lub zdolność do utrzymywania stałej prędkości i dystansu od innych samochodów; ocena szybkości i dystansu, uważność; widzenie peryferyjne; koordynacja w złożonych zadaniach. Pogarsza się również równowaga i stabilność mięśni.

Marihuana nie spowoduje znacznego pogorszenia prostej koordynacji lub czasu reakcji (np. zdolności do naciśnięcia na hamulec w razie niebezpieczeństwa). Ale wpływa na koordynację i zmienia czas reakcji na złożone zadania, gdy podejmowanie szybkich decyzji jest kluczowe (np. wybranie, czy należy odbić w prawo czy w lewo by uniknąć przeszkody, czy też przyspieszyć lub zatrzymać się przy przejeździe kolejowym). W większości przypadków marihuana nie wpływa na rutynową jazdę, ale może być niebezpieczna w sytuacjach awaryjnych.

Kiedy nie prowadzisz pojazdu, największym niebezpieczeństwem związanym z marihuaną jest jej negatywny wpływ na koncentrację i pamięć krótkotrwałą. Łatwo zapomnieć o istotnych zasadach bezpieczeństwa, a wielu użytkowników zapomina zakręcić wodę lub wyłączyć piekarnika, czy też gubi klucze itd. Marihuany należy unikać podczas wykonywania prac, które wymagają koncentracji, np. kontroli ruchu lotniczego lub obsługi złożonych maszyn. Niektórzy ciężcy użytkownicy mogą wykazywać stopień tolerancji na te efekty, ale taki użytkownik prawie nigdy nie jest najlepszym sędzia na temat wpływu marihuany na niego samego. Z tego powodu warto być ostrożnym niezależnie od sytuacji.

Jednym z najbardziej niepokojących skutków marihuany jest jej zdolność do sprawiania, że znajome rzeczy wydają się dziwne. Kierowcy mogą nagle zgubić się w znajomych dzielnicach lub zapomnieć o prawidłowym zjeździe z autostrady.

Na szczęście większość użytkowników marihuany jest w pełni świadoma efektów marihuany i stara się to często zrekompensować poprzez zwolnienie. W rzeczywistości, wiele funkcjonariuszy policji uważa, że powolna jazda jest oznaką marihuany. W tym kontekście, marihuana u upośledzenia związane z alkoholem są zupełnie odmienne. Alkohol ma tendencję do promowania szybkiej jazdy i lekkomyślnego zachowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.