Marihuana Nie Zwiększa Ryzyka Chorób Sercowo-Naczyniowych

Nowe badanie: Używanie marihuany nie zwiększa ryzyka wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych.

Według danych opublikowanych w czasopiśmie Cureus, historia używania marihuany nie wiąże się ze zwiększonym ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych.

Zespół badaczy współpracujących z Herbert Wertheim College of Medicine na Florydzie ocenił związek między używaniem marihuany a diagnozą chorób układu krążenia w ogólnokrajowej grupie prawie 57 000 dorosłych. Autorzy nie stwierdzili niezależnego związku między narażeniem na marihuanę a występowaniem chorób układu krążenia po uwzględnieniu potencjalnych czynników zakłócających, takich jak wskaźnik masy ciała, palenie tytoniu i spożywanie alkoholu.

Naukowcy ustalili, że:

„Po sprawdzeniu kilku zakłócających zmiennych stwierdziliśmy, że nastąpił spadek częstości występowania zdarzeń sercowo-naczyniowych podczas używania marihuany (iloraz szans: 0,74)”.

Naukowcy doszli do następujących wniosków:

„Nasze badanie wykazało, że nie ma związku z używaniem marihuany i wzrostem liczby chorób układu krążenia. Ponadto, może istnieć związek między używaniem marihuany a obniżonym ryzykiem chorób układu krążenia, ale dane nie były istotne statystycznie po uwzględnieniu zmiennych zakłócających. Badanie to jednak implikuje potrzebę przyszłych badań z użyciem innych metod i/lub większych próbek, aby zapewnić lepszy wgląd w to potencjalne powiązanie”.

Odkrycia są spójne z kilkoma innymi badaniami stwierdzającymi, że używanie konopi indyjskich nie jest niezależnie związane ze zwiększonym ryzykiem zaburzeń sercowo-naczyniowych.

Oddzielne dane opublikowane w zeszłym miesiącu w tym samym czasopiśmie podobnie donoszą, że osoby z historią używania marihuany nie mają większego podwyższonego ryzyka miażdżycy (stwardnienia tętnic).

Wyniki systematycznego przeglądu literatury 67 badań opublikowanych w listopadzie w The American Journal of Medicine wykazały, że „sama marihuana nie wydaje się być niezależnie związana z nadmiernymi czynnikami ryzyka sercowo-naczyniowego”, chociaż autorzy ostrzegają, że „może to być związane z innymi niezdrowymi zachowaniami, takimi jak spożywanie alkoholu i palenie tytoniu, które mogą być szkodliwe ”dla zdrowia układu krążenia.

Dane kliniczne wykazały wcześniej, że podawanie THC może wpływać na częstość akcji serca i ciśnienie krwi, szczególnie u osób bardziej wrażliwych. Jednak wiele osób szybko rozwija tolerancję na te efekty.

NORML ostrzega, że osoby z predyspozycją lub wysokim ryzykiem wystąpienia problemów sercowo-naczyniowych, takich jak zawał serca lub udar, mogą być narażone na podwyższone ryzyko jeśli chodzi o wdychanie konopi indyjskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.