Test ślinowy na THC

Testy obecności substancji w ślinie śluzowej znane także jako badania na obecność płynów w jamie ustnej lub testy próbek z wymazem w jamie ustnej, są jednym z wielu „przerażających” możliwych testów na obecność narkotyków w organizmie. Możesz zostać zmuszony do uczestnictwa w jednym z nich jeśli dostaniesz nową pracę, lub z innego powodu aby udowodnić, że nie stosujesz narkotyków.

Testy ślinowe na obecność marihuany są przydatne, jeśli chcemy dowiedzieć się, czy ktoś pali marihuanę (lub bierze narkotyki) z dwóch głównych powodów. Po pierwsze można je przeprowadzić na miejscu, nie trzeba udawać się do laboratorium. Są one również zdolne do sprawdzania o wiele bardziej aktualnego wykorzystania marihuany. Inne zalety to fakt, że test nie jest tak bardzo inwazyjny jak inne procedury, takie jak testy krwi czy testy moczu, i nie można nimi tak łatwo manipulować jak w przypadku wyżej wymienionych opcji.

Testy ślinowe sprawdzają obecność narkotyków takich jak marihuana (THC), opiaty, kokaina, amfetamina, metaamfetamina, ekstazy i PCP. Jest to przypuszczalnie bardziej dokładne niż testy narkotykowe moczu, ponieważ sprawdza ostatnie 72 godziny, a zatem dokładnie informuje pracodawcę (lub osobę testującą) czy stosowałeś narkotyk niedawno.

Mimo, że jest to zła wiadomość, jeśli paliłeś jointa 2 godziny przed testem, ale dobra wiadomość dla tych, którzy wiedzą o teście z wyprzedzeniem. Wystarczy powstrzymać się od palenia na dwa lub trzy dni przed testem.

Ze względu na podobieństwo wyników do testu na obecność narkotyków we krwi, testy śliny stają się bardziej użyteczne w sytuacjach powypadkowych lub w pracy. Dzieje się tak, ponieważ widać, czy ostatnio paliłeś, i czy dany narkotyk dalej ma na ciebie jakikolwiek wpływ.

„Wygodną” sprawą dla pracodawców w przypadku testów ślinowych jest to, że można je losowo wykorzystać w dowolnym momencie lub miejscu. Wyniki są łatwe do zdobycia i nie wymagają w ogóle oczekiwania, nie są one również w żaden sposób inwazyjne (zwłaszcza w porównaniu do innych testów).

Możesz się spodziewać, że zostaniesz poproszony o wykonanie testy przed pracą lub po wypadku samochodowym. Pozwala to zobaczyć, czy podczas jazdy kierowca był pod wpływem danej substancji. Test jest również stosowany, gdy pracodawca podejrzewa, że pracownik może być na narkotykach, lub całkowicie losowo. To właśnie sprawia, że test ślinowy jest tak trudny, a jednocześnie prosty.

Aby wykonać test, trzeba będzie pobrać wymaz z jamy ustnej za pomocą testera, który przypomina szczoteczkę do zębów. Wacik pozostawia się w jamie ustnej przez dwie minuty w celu zebrania odpowiedniej ilości śliny. Po dwóch minutach wykonuje się test. W ciągu kilku minut otrzymuje się wynik negatywny lub pozytywny. Ogólnie proces tra zaledwie 5 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.