Czy Jesteś Wrażliwy Na Kofeinę?

Czy jesteś wrażliwy na kofeinę? Oto kilka wskazówek, które pomogą ci to stwierdzić.

Wrażliwość na kawę jest powszechna. Oto kilka symptomów, których możesz doświadczać, jeśli znajdujesz się w tej grupie.

Kofeina jest wszędzie, od kawy po napoje gazowane. Tak wielu z nas potrzebuje jej do działania rano, aby poczuć się produktywnym oraz obudzonym. Ale istnieje wiele osób, które mają skłonność do odczuwania bardzo intensywnych reakcji podczas spożywania kofeiny, co może powodować drgawki, problemy ze snem, bóle głowy i inne.

Wrażliwość na kofeinę jest dość łatwa do zauważenia, ale czasami jej objawy nie są takie same. Doświadczana, może być jedynie nieco niewygodna, lub sprawić, że poczujesz się wręcz okropnie. W tym drugim przypadku kawa może nie być idealnym napojem dla ciebie.

Aby dowiedzieć się, czy odczuwasz wrażliwość na kofeinę, czy nie, warto zacząć prowadzenie dziennika i zapisywanie spożywanych produktów oraz napoi, aby samemu móc zrozumieć, jakie ilości kofeiny spożywasz oraz czy powodują one u ciebie skutki uboczne.

Więc wiesz, jak wygląda wrażliwość na kofeinę, oto niektóre z najczęstszych objawów, których doświadczają osoby wrażliwe na kofeinę:

• Uczucie gorąca na twarzy

Wiele osób z wrażliwością na kofeinę odczuwa gorąco a ich twarz robi się czerwona zaraz po spożyciu dobrej porcji kofeiny. To doświadczenie może spowodować, że dana osoba się cała zarumieni a nawet spoci.

• Musisz często korzystać z łazienki

Kofeina ma wpływ na przewód pokarmowy, co oznacza, że ​​może powodować wiele niepożądanych wizyt w łazience.

Nie wiadomo, jak i dlaczego tak się dzieje, niezależnie od tego, czy jest to zmiana hormonów, czy niektórych elementów obecnych w kawie, ludzie po prostu wiedzą, że dzieje się to z zaskakującą częstotliwością. Innym objawem jest częstsze odczuwanie chęci sikania; ze względu na to, że kofeina jest naturalnym środkiem moczopędnym, osoby uczulone na kawę mogą znaleźć się w łazience z wielu powodów.

• Nie możesz zasnąć

Niektórzy ludzie muszą ograniczyć spożycie kawy wcześniej w ciągu dnia, ponieważ zakłóca to ich wzorce snu.

Nawet łyk kawy może powodować, że będą roztrzęsieni oraz spięci przez wiele godzin po jej spożyciu. Chociaż irytujący, ten objaw jest jak najbardziej możliwy do opanowania, jeśli nie będziesz pić kawy po godzinie 15.

• Czujesz się nieswojo

Niektórzy z nas czują się bardziej niespokojni po wypiciu kawy, co może pozostać niezauważone, ponieważ zwykle jest wcześnie i musimy radzić sobie z różnymi stresorami, takimi jak punktualne przybycie do pracy, czy intensywna praca nad projektem.

Jest ku temu powód — kofeina zwiększa poziom hormonów stresu. Podobnie jak sam stres, kofeina powoduje przyspieszenie akcji serca i podwyższenie ciśnienia krwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.