Skonfiskowano jego lekarstwo

Billy Caldwell, 12 letni chłopiec cierpiący na padaczkę, po raz pierwszy od miesięcy doświadczył intensywnych napadów swojej choroby. Napady nastąpiły zaledwie kilka godzin po tym, jak urzędnicy graniczni w UK skonfiskowali medyczną marihuanę Billego na lotnisku Heathrow. Głównym składnikiem aktywnego leku cannabis, którego używa Billy jest CBD. Lek posiada jednak również niewielką ilość THC – jak widać wystarczającą, aby w UK była to substancja nielegalna.

Matka Billego, Charlotte Caldwell, zabrała chłopca do Kanady, aby zapewnić mu lekarstwo. Bez tego, Billy doświadcza do 100 napadów padaczki dziennie. Charlotte zamieściła w internecie wideo z wczorajszym atakiem Billego, w grupie Keep Billy Alive na Facebooku. Rzecznik rodziny Caldwell powiedział, że stan Billego było w stanie kontrolować jedynie skonfiskowane lekarstwo.

Rzecznik powiedział – „Ostatni raz, chłopiec miał atak kilka miesięcy temu, i działo się tak tylko dlatego, że nie stosował zaleconego mu lekarstwa.”

Billy zaczął leczenie przeciwpadaczkowe za pomocą cannabis w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku. W ubiegłym roku został pierwszym pacjentem w Wielkiej Brytanii, który otrzymał receptę na olej od National Health Service. Dzięki temu lekowi, przeżył prawie rok bez doświadczania ataku.

Jednak niedawno, brytyjski rząd, zakończył realizację tych recept. Tak więc, Billy i jego mama polecieli do Kanady szukać pomocy. Jednak kiedy Charlotte pojawiła się po powrocie do Wielkiej Brytanii na lotnisku Heathrow, strażnicy graniczni musieli skonfiskować lek.

„Ja po prostu wrócę do kanady i kupię więcej, i znowu sprowadzę ten lek, ponieważ mój syn ma prawo do posiadania i przyjmowania leków przeciwpadaczkowych w swoim kraju, w swoim własnym domu”- powiedziała.

Stwierdziła również, że działania rządu równoznaczne są z przestępstwem.

„Jedną sprawą jest niedawanie dziecku praw do posiadania lekarstwa, ale całkiem inną jest zabieranie lekarstwa, kiedy je już posiada – to jest prawdziwe przestępstwo” – powiedziała.

Pomimo reakcji rządu, rodzina i przyjaciele Billego postanowili walczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.