Naukowcy z Libanu mają nadzieję

Naukowcy z Libanu mają nadzieję na studiowanie medycznych korzyści marihuany.

Liban jest jednym z czołowych, nielegalnych producentów marihuany na świecie. Obecnie na jednym z jego głównych uniwersytetów planuje się przeprowadzenie badań na temat medycznej marihuany.

Lebanese American University będzie pierwszym uniwersytetem w Libanie, który będzie badań medyczną marihuanę. W tym tygodniu dyrektor uniwersytetu ogłosił założenia Medicinal Cannabis Research Center. Joseph G. Jabbra przedstawił duże plany badań nad marihuaną i pozbyciu się stygmatu, który ją otacza, sugerując, że pomoże to wzmocnić gospodarkę narodową.

Medicinal Cannabis Research Center wyznacza pierwsze kroki Libanu w kierunku międzynarodowych badań finansowanych przez uniwersytet. Naukowcy ledwo zarysowali powierzchnię, jeśli chodzi o marihuanę, ale to ważny krok dla całego kraju.

Mimo że marihuana jest nadal nielegalna w Libanie, rząd jest w stanie wydać zezwolenie na badanie nielegalnych roślin. Ale Jabbra chce zrobić więcej niż tylko przestudiować marihuanę. Chce, aby badania finalnie doprowadziły do produkcji farmaceutyków na jej bazie.
Aby jednak tak się stało, Liban musiałby zmienić swoje stanowisko odnośnie marihuany. „Oczekujemy stworzenia ram prawnych, w ramach których będziemy mogli kontynuować działania przy pełnym wsparciu Ministerstwa Zdrowia Publicznego” – wyjaśnił Jabbra.

Na razie ośrodek zbada skład chemiczny cannabis i zagłębi się w jej potencjalne zastosowania medyczne. W szczególności naukowcy chcą skupić się na wpływie kannabinoidów na pamięć, nowotwory i stany zapalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.