Laboratoria Cannabis Dołączają Do Walki Z COVID-19

Firmy cannabis dołączyły już na początku do walki z nowym koronawirusem z Chin, ale ostatnio dołączyły także laboratoria cannabis, które chcą udostępniać posiadaną przestrzeń oraz dzielić się swoją wiedzą naukową. W Kanadzie kilka laboratoriów zajmujących się cannabis odpowiedziało na apel Health Canada i postanowiło udzielić swojej pomocy w przeprowadzaniu testów COVID-19.

Pytanie, w jakim stopniu laboratoria cannabis są naprawdę pomóc, biorąc pod uwagę, że konopie indyjskie są nadal nielegalne w Stanach Zjednoczonych na poziomie federalnym?

Facible to firma biodiagnostyczna z siedzibą w Idaho, która w ciągu ostatniego roku opracowała nowatorski sposób testowania CBD i THC. Firma miała nadzieję, że wkrótce przeprowadzi testy cannabis na większą skalę, ale właśnie w tym momencie pojawił się COVID-19, przerywając to działanie.

Podobnie jak wiele firm produkujących konopie indyjskie, Facible postanowiło opracować test na COVID-19, który może zapewnić nam wynik w zaledwie 5 minut. Steven Burden, CEO Facible, wyjaśnił tę kwestię mówią: „Wprowadzamy na rynek test COVID-19, ponieważ ze względu na wyjątkową sytuację obowiązujące przepisy przestały obowiązywać i już nie trzeba czekać cały rok na zatwierdzenie testu przez FDA.

Główny Chief Revenue Officer, Micah Kormylo, powiedział, że zgoda od FDA powinna pojawić się już w połowie maja.

Główne zalety ich testu w porównaniu z innymi testami COVID-19 to szybkość i dokładność. „Około 90% testów przeprowadzanych jest przy użyciu maszyn do PCR w dużych laboratoriach (około 94 w kraju), co powoduje ogromne zaległości,” powiedział Kormylo. „Firma Abbott opracowała szybki test, ale problemem jest to, że maszyna jest bardzo droga i są oni w stanie wykonać tylko 5 testów na godzinę. Maszyny do PCR mogą wykonywać do 100 testów na godzinę.”

Innym rodzajem testu COVID-19 jest test na przeciwciała, ale nie zawsze są one bardzo dokładne.„Słyszałem o jednym, który ma około 64% dokładności, czyli niewiele więcej niż rzut monetą”, powiedział Kormylo. Następnie powiedział on, że największym problemem z testami na przeciwciała nie jest to, że każdy, kto miał wirusa je wytwarza.

W porównaniu z tymi testami, maszyna Facible potrzebuje pięć minut i jest w stanie wykonać od 300 do 600 testów na godzinę, powiedział Kormylo.

Michael Wells, stypendysta Harvardu zajmujący się neuronauką, założył stronę endcoronavirus.org, multidyscyplinarną bazę danych złożoną z naukowców i naukowców, którzy zgłosili się do walki z COVID-19. Wells powiedział:

„Przemysł cannabis opiera się na wyspecjalizowanych laboratoriach, które rutynowo przeprowadzają testy mikrobiologiczne oparte na qPCR”, co oznacza, że ​​mogą pomóc w przetwarzaniu części zaległych testów.

Jeff Gray, CEO i współzałożyciel SC Laboratories, dołączył już do endocoronavirus.org i był pod wrażeniem „aktywacji i zaangażowania” społeczności naukowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.