50% Wzrost Sprzedaży Marihuany

Sprzedaż marihuany wzrosła o 50% w Nowym Jorku w związku z pandemią koronawirusa.

Od czasu uderzenia nowego koronawirusa sprzedaż marihuany gwałtownie wzrosła w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Między 16 a 22 marca sprzedaż rekreacyjnej marihuany wzrosła o 50 procent w niektórych stanach, w tym w Kalifornii, Kolorado i Oregonie, podczas gdy sprzedaż marihuany medycznej wzrosła o 41 procent w porównaniu z analogicznym okresem rok temu.

Mimo, że rekreacyjna marihuana jest tu nadal nielegalna, nowojorczycy podsycają wzrostowy trend.

„Sprzedaż wzrosła o dobre 50 procent”, powiedział jeden ze sprzedawców – dilerów – na Manhattanie (który poprosił o zachowanie anonimowości). „Pracuję w każdej dzielnicy z wyjątkiem Staten Island, a ludzie są bardzo zadowoleni z moich usług. Często mi dziękują.

Vladimir Bautista, dyrektor generalny firmy HappyMunkey z Westchester, jest z pewnością wdzięczny.

„Moja konsumpcja marihuany, dzięki stresowi którego doświadczam oraz ogromnej ilości czasu, wzrosła o 50 procent. Marihuana naprawdę pomaga mi w tym szalonym okresie radzić sobie ze strachem przed nieznanym…i trzymać się moich wartości i priorytetów, tego co jest ważne w życiu.”

W New Jersey, gdzie marihuana medyczna jest również legalna, pacjenci także zużywają jej o wiele więcej.

Stu Zakim, prezes Bridge Strategic Communication, posiada receptę na zakup marihuany w celu leczenia zapalenia stawów i chronicznego bólu. Zakim mówi: „Palę więcej, ponieważ firma doświadcza ogromnych strat i utknąłem w domu na całe dnie.”

W przeciwieństwie do Kalifornii i innych miejsc, w których marihuana jest używana, dobrą wiadomością dla mieszkańców jest to, że sklepy posiadają ogromne jej zapasy. „Nie mamy żadnych braków oraz nie doświadczamy żadnych problemów z uzupełnianiem ich, a przynajmniej na razie.”

Jednak jeden z dystrybutorów marihuany z Nowego Jorku zawiesił swoje usługi w zeszłym tygodniu.

W zeszłym tygodniu Arboretum w Brooklynie wysłało do klientów notatkę z informacją: „Zawieszamy możliwość dostaw do odwołania, z powodu obaw o szybkie rozprzestrzenianie się COVID-19. Prosimy was, abyście przestrzegali zaleceń władz i pozostali w domu. Dbajcie o siebie i swoich bliskich.”

Tymczasem profesor z Kolumbii, który przyznał się, że zaczął on palić więcej marihuany w ostanim czasie, ostrzega przed wadami bycia na haju: „Pewnej nocy paliłem marihuanę i zacząłem czytać artykuły na temat wpływu koronawirusa na gospodarkę. Nie przespałem ani godziny – cały czas czytałem. Uwaga na tego rodzaju efekty marihuany!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.