Pozbądź Się Mączniaka Prawdziwego Bez Pestycydów

Mączniak prawdziwy jest częstą – ale możliwą do uniknięcia – przyczyną utraty plonów marihuany.

Więcej na temat mączniaka prawdziwego, oraz jak można go uniknąć w serii pytanie i odpowiedź. Rozmowa z Melaney Watson, która posiada kilkunastoletnie doświadczenie w branży hydroponicznej oraz uprawie marihuany.

P: Na początek, czy możesz nam powiedzieć, co to jest mączniak prawdziwy?

Odp.: Mączniak prawdziwy jest to choroba grzybicza, co oznacza, że ​​rozprzestrzenia się przez zarodniki. Kiedy jest na twoich roślinach, wygląda prawie tak, jakby ktoś posypał rośliny mąką. A kiedy się pojawi, może powodować prawdziwe problemy, zwłaszcza jeśli jest pozostawiony sam sobie. Mączniak prawdziwy może zabić Twoje rośliny lub wpłynąć drastycznie na zmniejszenie plonów.

P: Czy istnieją sposoby na pozbycie się mączniaka prawdziwego?

Odp.: Istnieje wiele różnych metod leczenia. Różne fungicydy, które ludzie mogą i używają na konopiach indyjskich. Większość została pierwotnie opracowana do stosowania na warzywa lub rośliny owocujące i kwitnące. Ale istnieje wiele kontrowersji dotyczących używania chemikaliów w uprawie marihuany. Osobiście, preferują bardziej purystyczne podejście. Wolę przede wszystkim unikać wybuchu mączniaka prawdziwego, niż wykorzystywać chemikalia, aby się go pozbyć – częściowo dlatego, że pozostałości chemikaliów można bezpiecznie jeść, ale to nie znaczy, że dobrym pomysłem jest ich spalenie i wdychanie. Istnieje również kwestia tego, w jakim kraju uprawiasz marihuanę. W niektórych testuje się medyczną marihuanę, a w innych nie, i zdarzają się sytuacje, w których użytkownicy nie wiedzą co znajduje się w końcowym produkcie.

Ciekawie będzie zobaczyć, jak zmieni się przemysł w nadchodzących latach pod względem stosowania chemikaliów w konopiach indyjskich – spodziewam się, że zobaczę naprawdę duże zmiany, gdy na rynek wejdzie więcej dużych firm rolniczych.

P: Jak hodowca może uniknąć mączniaka prawdziwego?

Odp.: Aby uniknąć mączniaka prawdziwego, musisz upewnić się, że środowisko jest dobrze skonfigurowane, szczególnie pod kątem odpowiedniego poziomu wilgotności. Istnieją inne czynniki, które mogą w tym pomóc, ale kontrolowanie ich jest znacznie trudniejsze.

Mączniak prawdziwy rozwija się tylko wtedy, gdy twoje środowisko osiąga określony punkt wilgotności, więc jeśli panuje zbyt wysoka temperatura, podlewasz rośliny zbyt obficie i w pokoju uprawy wilgotność jest wysoka – jest to dla niego idealna pożywka.

Tak więc utrzymywanie temperatury na bardziej umiarkowanym poziomie oraz utrzymywanie wilgotności poniżej 60 procent przez cały czas i pozwalanie roślinie wyschnąć przed zastosowaniem większej ilości wody jest najlepszym sposobem na uniknięcie mączniaka prawdziwego. Niestety niektórym hodowcom, którzy dopiero zaczynają, brakuje cierpliwości i popełniają te błędy.

P: Jak myślisz, dlaczego ten problem dotyka przede wszystkim początkujących hodowców?

Odp.: Jeśli chodzi o początkujących hodowców, osuszanie roślin spada na dalszy plan. Mali hodowcy nie uwzględniają tego w swoich początkowych prognozach i planach, co kończy się późniejszą refleksją. Myślę, że wielu nowicjuszy bardziej skupia się na zakupie odpowiedniego oświetlenia i odżywianiu roślin, i myślą, że to wystarczy.

Jednak osuszanie roślin jest kwestią obowiązkową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.