Psychodeliczna Roślina Leczy Alkoholizm i Depresję

Przeprowadzono kilka badań, które wykazały, że różne psychodeliki działają korzystnie, gdy stosuje się je profesjonalnie w medycynie. Ostatnie wykazały nawet, że ayahuasca, halucynogenna roślina, może pomóc w leczeniu depresji oraz alkoholizmu.

Czy Ayahuasca może leczyć depresję i uzależnienie od alkoholu?

Naukowcy z University College London i University of Exeter odkryli, że halucynogenna roślina o nazwie ayahuasca może być skutecznym sposobem leczenia depresji i uzależnienia od alkoholu. Badanie zostało opublikowane w środę w czasopiśmie Scientific Reports.

Naukowcy otrzymali wcześniej obiecujące wyniki w leczeniu chorób psychicznych podczas badania innych psychodelików, takich jak LSD, grzyby, a teraz roślina ayahuasca. Ayahuasca jest uprawiana w lasach tropikalnych Amazonii i jest mieszanką Psychotria Viridis oraz Banisteriopsis Caapi.

Celia Morgan, profesor na wydziale psychofarmakologii University of Exeter i jeden z naukowców prowadzących badanie, powiedziała:

„W tej pracy nie stwierdzono, aby długotrwałe stosowanie ayahuasca miało wpływ na zdolności poznawcze. W kilku badaniach obserwacyjnych zbadano długoterminowe skutki regularnego stosowania ayahuasca w kontekście religijnym. W rzeczywistości, niektóre z tych badań obserwacyjnych sugerują, że używanie ayahuasca wiąże się z mniej problematycznym używaniem alkoholu i narkotyków oraz lepszym zdrowiem psychicznym i funkcjonowaniem poznawczym.”

Roślina Ayahuasca zawiera składnik zwany dimetylotryptaminą lub DMT.

Naukowcy prowadzący badanie stwierdzili, że osoby, które stosowały ayahuascę, miały lepsze samopoczucie i działały lepiej niż osoby, które nie stosowały ayahuascy wcale. Odkryto również, że osoby używające Ayahuasca zmniejszyły spożycie alkoholu.

Chociaż roślina posiada pewne zalety zdrowotne, może być również szczególnie niebezpieczna, a zatem cały temat nie omija wielka fala kontrowersji. Roślina jest obecnie nielegalna w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Kilku turystów w Ameryce Południowej zmarło po jej spożyciu w formie napoju. Ayahuasca może powodować gwałtowne wymioty oraz halucynacje trwające kilka godzin. Długoterminowi użytkownicy częściej cierpią również na choroby psychiczne, raka oraz choroby serca. Jednak rdzenni mieszkańcy Ameryki Południowej używają tej rośliny do duchowych ceremonii od ponad 5000 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.