Etapy Uprawy Marihuany

Jeśli interesujesz się uprawą marihuany, musisz zrozumieć różne etapy wzrostu roślin cannabis oraz sposób, w jaki każdy etap przyczynia się do ogólnego rozwoju roślin.
Kiełkowanie

Jeśli zaczynasz swoją uprawę od nasion, a nie od szczepek, musisz zasadzić je w glebie, donicy, torfie, lub w wilgotnym ręczniku papierowym i doprowadzić je do wykiełkowania. Nasiona marihuany otwierają się podczas kiełkowania, tworząc korzeń palowy w ciągu od 12 godzin do siedmiu dni.

Po wykiełkowaniu nasion, korzenie zaczną rosnąć w dół, a małe liście w górę.

Sadzonki

Podczas etapu, gdy rośliny wytworzą swój pierwszy zestaw liści, nazywa się je sadzonkami. Na tym etapie rośliny cannabis zaczynają rosnąć wyżej oraz tworzyć nowe klastry liści. Sadzonki rosną szybko, dlatego też ważnym jest, aby otrzymywały dużo światła, wody, oraz odpowiednio osuszone podłoże o umiarkowanej wilgotności.

Hodowcy powinni uważać, aby nie podlewać nadmiernie sadzonek, ponieważ może to zahamować ich wzrost.

Rośliny znajduję się w tym etapie od jednego, do trzech tygodni.

Wegetacja

Faza wegetacji rozpoczyna się, gdy sadzonki zaczynają posiadać siedmiolistne liście. Na tym etapie można oczekiwać, że rośliny rozwiną więcej liści wachlarzowych, wyrosną w górę oraz rozwiną dojrzały system korzeniowy.

Faza wegetatywna przygotowuje podstawę rośliny do kwitnienia. Ważnym jest, aby zapewnić roślinom dużo światła słonecznego podczas tego etapu. Jeśli twoje rośliny uprawiane są outdoor, faza ta powinna przebiegać podczas lata, kiedy mogą one otrzymywać minimum 18 godzin światła słonecznego.

Ważnym jest, aby unikać nadmiernego podlewania roślin w etapie wegetacji, ponieważ mogą wystąpić pewne formy zgnilizny korzeni. Można oczekiwać, że ten etap rozwoju potrwa od około czterech, do ośmiu tygodni.

Kwitnienie

Prawdopodobnie najbardziej ekscytującym etapem wzrostu marihuany jest faza kwitnienia. Kiedy rośliny wejdą w ten etap, możesz spodziewać się pojawienia kwiatów oraz pąków bogatych w trichomy.

Aby zmusić roślinę do przejścia w etap kwitnienia, harmonogram światła powinien zostać zmieniony na 12 godzin światła oraz 12 godzin nieprzerwanej ciemności. Outdoor ciemność jest wynikiem odchodzącego sezonu letniego, a zmniejszenie dostępnego światła pozwala roślinom wejść w fazę kwitnienia.

Ten etap rozwoju roślin trwa od około siedmiu do 1 tygodni.

Zbiory oraz przycinanie

Kiedy kwiaty marihuany dojrzeją i osiągną swój pełny potencjał, rozpoczyna się etap zbioru.

Dobrym wizualnym wskaźnikiem gotowości do zbiorów jest zmiana koloru trichomów na przezroczysty. Kiedy większość włosków cannabis zacznie przypominać biały, mętny kolor, powinieneś rozpocząć żniwa.

Podczas zbiorów, przycina się rośliny oraz zawiesza do góry nogami, aby umożliwić im poprawne wyschnięcie. Proces suszenia może potrwać od pięciu, do 10 dni. Niektórzy hodowcy decydują się na oddzielenie liści od coli, podczas gdy inni czekają, aż zakończy się ten etap.

Suszenie oraz konserwacja

Suszenie marihuany jest ważnym krokiem wymaganym w całym procesie, zmniejsza on także wystąpienie pleśni. Jest to również niezbędny krok do uzyskania przyjemnego smaku oraz aromatu palonej marihuany.

Po zakończeniu procesu suszenia, plantatorzy powinni usunąć pąki z roślin marihuany. Następnie, należy przeprowadzić proces curingu – tj. konserwacji. Proces ten trwa co najmniej 10 dni i pozwala wszelkim bakteriom, które znajdują się na powierzchni materiału roślinnego na rozłożenie chlorofilu w roślinie, prowadząc do przyjemniejszego procesu palenia.

Odpowiednio przeprowadzony curing prowadzi także do większej mocy naszych pąków.

Rzeczy o których musisz pamiętać

Kiedy uprawiasz cannabis outdoor, musisz pamiętać o porach roku oraz o czynnikach środowiskowych, takich jak pogoda. Wiatr, grad, deszcz, śnieg oraz wilgotność mogą znacząco wpłynąć na uprawianie marihuany na zewnątrz. Rośliny uprawiane outdoor są również szczególnie podatne na niepożądane szkodniki oraz wymagają dodatkowych względów bezpieczeństwa, aby zapobiec zarówno wścibskim oczom sąsiadów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.