Ochrona marihuany przed wiatrem

Ochrona roślin marihuany przed niszczącą siłą wiatru.

Myślenie z uprzedzeniem, w jaki sposób można ochronić rośliny marihuany przed niszczącą siłą wiatru, pozwoli każdemu uniknąć katastrofy związanej z siłami natury. Profilaktyka jest naprawdę łatwa. Przy odrobinie przezorności i minimalnych wydatkach, zapewnisz sobie gwarancję plonów – bez względu na pogodę.

• Ochrona roślin marihuany przed wiatrem

Wiatr jest zarówno przyjacielem jak i wrogiem marihuany. Ruch powietrza zapewnia wiele korzyści w przypadku marihuany. Pomaga on w ciągłem wymianiem gazu w szparkach liści, a także może powodować zginanie się roślin doprowadzając do korzystnych mikro-urazów w łodygach. Dzięki temu rośliny stają się silniejsze, ponieważ są zmuszone do tworzenia dodatkowych tkanek.

Jednakże gdy rośliny dotyka zbyt silny wiatr, wichura, czy burza, mogą one zostać poważnie uszkodzone. Rośliny można całkowicie wykorzenić oraz przewrócić. Gałęzie mogą zostać złamane a łodygi wyłamane. Liście mogą być wręcz posiekane przez deszcz a centralne cole nieodwracalnie złamać.

Ochrona i wzmacnianie roślin przed takimi wydarzeniami jest zarówno łatwa jak i niedroga. Lepiej jest przygotować się na najgorsze i mieć nadzieję na najlepsze.

• Co w takim razie można zrobić?

Zasadniczo nie zaleca się sztywnego zabezpieczania cannabis w jakikolwiek sposób. Pewna elastyczność pozwala roślinom na naturalne ruchy. Zatem co robić?

1. Sadź rośliny marihuany w pobliżu ogrodzeń lub innych, gęstych roślin, które mogą w takim przypadku zadziałać jako parawan. Doskonale w takim przypadku sprawdzają się zarówno rzędy drzew jak i żywopłoty. Oczywiście nie możesz dopuścić do tego, aby w twoim ogrodzie znalazło się ZBYT wiele roślin, ponieważ przesadzenie w drugą stronę może prowadzić do konkurencji między korzeniami, co z kolei może utrudniać wzrost roślin oraz walkę o składniki odżywcze.

2. Wiata – stwórz swoją własną. Najlepiej sprawdzą się cieniowane tkaniny, maty bambusowe, czy kraty przymocowane do palików wbitych w ziemię. Niestety plandeki mają tendencję do reagowania na wiatr jak żagle, zatem mogą wyrządzić więcej szkód niż pożytku.

3. Unikaj mocowania roślin do jednego palika oraz zbyt mocnego wiązania. Unikaj wykorzystywania drutów i cienkich sznurków, ponieważ mogą one poprzecinać rośliny. Idealnie sprawdzą się tutaj grube liny lub stare opony rowerowe. Ograniczą one odpowiednio ruch roślin, ale także pozwolą na czerpanie korzyści z wiatru.

4. Trenuj i przycinaj rośliny. Krzaczaste rośliny są mniej skłonne do kołysania się czy wyginania.

5. Wykonaj siatkę z grubego drutu (musi to być gruby drut; ten wykorzystywany do tworzenia klatek dla kurczaków jest zbyt drobny). Wbij klatkę w ziemie lub zamocuj do podłoża z pomocą kołków namiotowych. Wraz ze wzrostem roślin przesuwaj ich gałęzie przez otwory w siatce.

6. Jeśli wyznajesz metodę sadzenia wielu gatunków roślin w jednym ogrodzie, polecamy rozważenie koniczyny oraz lucerny. Oprócz tego sprawdzi się także kukurydza, której już dwa rzędy działać będą jako świetna osłona przed wiatrem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.