Nieprzyjemny haj – co robić?

Nieprzyjemny haj – co robić?

Słyszałeś o nieprzyjemnym haju lub sam go doświadczyłeś, i chcesz dowiedzieć się więcej na jego temat? W dzisiejszym artykule postaramy się dobrze przybliżyć ten temat.

Zacznijmy od stwierdzenia, że nieprzyjemny haj niekoniecznie ma związek z tolerancją na marihuanę. Niezależnie od tego, jak długo palisz lub ile palisz, ten artykuł może cię zainteresować.

Niestety, nikt nie może dokładnie wyjaśnić, co dokładnie powoduje „nieprzyjemny haj”. Oczywiście, ma to wiele wspólnego z tym ile palisz, a dokładniej z koncentracją THC – ale nie wyłącznie. Wiele osób mówi, że bodźce wywołujące ten stan mogą być związane z muzyką, rozmową, ludźmi wokół, a nawet odmianą, którą palisz.

CZĘSTE OBJAWY

W niektórych przypadkach, haj może być nieco przytłaczający. To, czego doświadczasz, będzie jednak inne to, niż to co doświadcza twój przyjaciel. Zazwyczaj jedynym powszechnym objawem jest drętwienie twarzy, zwykle połączone z bladym spojrzeniem. Jeśli nie wiesz, co się dzieje – to normalne że się boisz, zwłaszcza gdy twoi przyjaciele zaczynają ci stale przypominać, że bardzo blado wyglądać oraz pytać, czy na pewno wszystko z tobą w porządku.

Krótko po tym, pojawia się pewien dyskomfort w żołądku. Niepokój wynikający z całej sytuacji często sprawia, że ludzie wymiotują. Dlatego też warto się zawsze do takiej sytuacji mentalnie przygotować. Stres i niepokój podczas nieprzyjemnego haju tylko pogorszy sytuację. Nasz żołądek jest bardzo głęboko połączony z naszym układem nerwowym, a te psychologiczne reakcje mogą przekształcić się w fizyczne.

Trudno w to uwierzyć, gdy twój haj jest niesamowicie mocny, ale to uczucie wkrótce minie. Jest bardzo mało prawdopodobne, że staniesz się pierwszą osobą, która śmiertelnie przedawkuje marihuany, więc nie musisz się obawiać śmierci. Przypominaj sobie, że po prostu spożyłeś psychoaktywną substancję, i że ten niepokój niedługo minie. Po prostu odpocznij, odwróć uwagę, weź głęboki oddech i wszystko będzie dobrze.

JAK ZAPOBIEC TAKIM DOŚWIADCZENIOM

Przy tak szerokiej gamie wyzwalaczy, żadne rozwiązanie nie będzie w 100% skuteczne w przypadku każdego, jednak wypróbowane techniki mogą pomóc.

Kluczowym jest rozważenie środowiska, w którym się znajdujesz. Oznacza to, że jeśli obawiasz się nieprzyjemnych efektów, nie pal marihuany z ludźmi lub w miejscach, przy których lub w których czujesz się nieswojo. Pal marihuanę tylko w atmosferze, w której czujesz się dobrze. Ponadto, muzyka może mieć duży wpływ na doświadczane przez ciebie efekty. Jeśli jesteś w hałaśliwym klubie z grupą nieznajomych, efekty mogą ulec jeszcze większemu pogorszeniu. W przypadku wielu osób słuchanie ulubionej muzyki jest dobrym sposobem na wyrównanie tych wibracji.

Wykorzystajmy tę okazję, aby wspomnieć – że jeśli się bawisz, trzymaj się tylko jednej substancji. Nie mieszaj alkoholu z marihuaną, jeśli nie jesteś do tego przyzwyczajony.

Jeśli wiesz, że masz tendencje do ogólnego odczucia bycia przytłoczonym, kiedy jesteś na haju, powinieneś korzystać z marihuany w domu, lub w miejscu, które sprawia, że czujesz się jak w domu.

JAK ZATRZYMAĆ NIEPRZYJEMNE EFEKTY

Nawet jeśli zrobiłeś wszystko jak wspomnieliśmy, jest to naprawdę ruletka, jakich efektów doświadczysz.

Przede wszystkim, oderwij się od znajomych czy muzyki i usiądź w spokojnym miejscu. Napij się słodkiego napoju lub czystej wody. Odpręż się i spróbuj wziąć kilka powolnych, głębokich oddechów. Miej pod ręką coś słodkiego do jedzenia, jak na przykład ciasteczka czy batony. Możesz także spróbować napić się kawy jeśli pijesz ją regularnie. Jeśli nie, trzymaj się od niej z daleka, ponieważ może ona pogarszać sytuację.

Unikaj głośnej muzyki oraz głośnych rozmów. Wyjdź na zewnątrz, zaczerpnij świeżego powietrza – jeśli masz taką opcję. Zamknij oczy, ale tylko jeśli nie powoduje to zawrotów głowy.

JAK MOŻESZ POMÓC SWOJEMU PRZYJACIELOWI

Teraz, gdy już wiesz, co możesz zrobić w przypadku, kiedy przydarzy się to tobie, łatwiej jest uświadomić sobie, co możesz zrobić, aby pomóc przyjacielowi, który znajdzie się w podobnej sytuacji. Przynieś mu sok lub coś do jedzenia. Zapytaj, czy chce z tobą porozmawiać, a jeśli tak – bądź cierpliwy. Jest to osoba, która zmaga się teraz z naprawdę ciężką sytuacją, więc nie zadawaj szczegółowych pytań i upewnij się, że dajesz mu czas na odpowiedź. Przypomnij mu o tym, że palił marihuanę, i że stan ten potrwa tylko kilka godzin i niedługo całkowicie minie.

Jak już wspomnieliśmy, efekty te różnić będą się w zależności od osoby. Nigdy tak naprawdę nie wiesz, co dzieje się w umyśle twojego przyjaciela w takiej sytuacji. Uszanuj to, przez co przechodzi. Niech wie, że dla niego jesteś, ale także daj mu przestrzeń. Upewnij się, że wszystko jest w porządku.

Powodzenia na kolejnych sesjach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.