Czy Wapowanie Marihuany Jest Bezpieczne?

Palenie jest niewątpliwie najpopularniejszym sposobem spożywania konopi indyjskich. Jednak konsumenci marihuany przez lata opracowali nowe metody jej spożywania. Artykuły spożywcze, tabletki, żelki, nalewki i środki do stosowania miejscowego to tylko kilka przykładów, które firmy konopne stworzyły w celu dywersyfikacji oferty na rynku konopi indyjskich.

Poza tym nawet metoda palenia marihuany przeszła ostatnio ulepszenia. Na przykład płyny do wapowania zawierające THC oraz waporyzacja suszonych kwiatów i liści marihuany stały się popularną alternatywą dla tradycyjnego sposobu spożywania marihuany.

Wapowanie marihuany polega na wdychaniu podgrzanego oleju zawierającego THC przez waporyzatory. Istnieją także waporyzatory, w których używa się suszonych kwiatów.

Podczas gdy palenie wiąże się ze spalaniem, definiowanym jako proces spalania marihuany, waporyzacja jest bardziej złożonym procesem, który obejmuje przejście fazowe z cieczy w parę.

Zamiast tego waporyzatory do suchych ziół działają na zasadzie delikatnego podgrzewania suszu w zbiorniku urządzenia do temperatury, w której wilgoć i oleje w roślinie tworzą parę, ale nie na tyle gorącą, aby się spalić. Ta ostatnia metoda spożywania konopi indyjskich jest szeroko stosowana przez pacjentów medycznej marihuany, ponieważ waporyzacja marihuany zwiększa poziom aktywowanych kannabinoidów, co może zwiększyć niektóre korzyści zdrowotne wynikające z leczenia ich stanu.

Wdychanie jakichkolwiek spalonych produktów z konopi indyjskich jest uważane za zagrożenie dla zdrowia pacjentów z konopiami indyjskimi, a waporyzacja wytwarza mniej związków rakotwórczych niż spalanie. Co więcej, może nawet pomóc wyeliminować toksyczne i potencjalnie rakotwórcze związki powstające w wyniku spalania.

W przeciwieństwie do tego, co myślisz, suszone kwiaty marihuany nadal zawierają kannabinoidy i terpeny. W związku z tym resztki kwiatów, potocznie znane jako Also Vaped Bud (AVB), można wykorzystać dwukrotnie. Oceniając jakość AVB, należy wziąć pod uwagę, że jeśli wapujesz w niższej temperaturze, prawdopodobnie w AVB będzie więcej resztkowych kannabinoidów niż w przypadku wapowania w wyższej temperaturze.

Co więcej, kolejną zmienną, którą należy wziąć pod uwagę, jest długość wapowania. Jeśli twoja sesja wapowania jest krótka, AVB jest prawdopodobnie wyższy w kannabinoidach niż AVB z długich sesji wapowania. Wreszcie, jeśli pąki pierwotnie zawierały wysoki poziom THC, AVB uzyskane z odmiany THC byłoby prawdopodobnie wyższe niż AVB uzyskane z pąków o niskim poziomie THC.

AVB może być używany na różne sposoby. Jednym z najczęstszych zastosowań AVB jest żywność. Pieczenie lub gotowanie z AVB może być jednym z najlepszych wyborów, ponieważ pomaga zamaskować gorzki smak AVB, a jednocześnie nie marnuje resztek kannabinoidów. Co więcej, możesz używać AVB do sporządzania kapsułek, naparów, nalewek, a nawet dodawania go do herbaty lub kawy.

Jednym z głównych powodów, dla których ludzie są zainteresowani tymi nietradycyjnymi sposobami konsumpcji, jest to, że palenie marihuany może powodować problemy z oddychaniem. Wapowanie płynów z konopi indyjskich lub suszonych pąków może uniknąć dymu i toksyn związanych ze spalaniem i powodować mniej objawów ze strony układu oddechowego niż w przypadku palonej marihuany.

Jednak wapowanie również może posiadać pewne zagrożenia dla zdrowia. E-papierosy i produkty do wapowania zostały początkowo zaprojektowane jako zamienniki papierosów tytoniowych. Jednak wraz z rozwojem przemysłu konopnego urządzenia te zostały włączone do rynku konopi indyjskich.

Niektórzy eksperci sugerują, że waporyzacja może być równie szkodliwa jak palenie papierosów. Inni uważają wapowanie za zdrowszą alternatywę dla palenia papierosów i mogą pomóc w rzuceniu palenia. Jednak bezpieczeństwo i długoterminowe skutki zdrowotne e-papierosów lub innych produktów do wapowania wciąż nie są dobrze znane.

W latach 2019-2020 konsumenci, którzy kupili nielegalne, nieuregulowane produkty do wapowania z konopi indyjskich w Stanach Zjednoczonych, doświadczyli problemów związanych z uszkodzeniem płuc związanym z używaniem produktu (EVALI). Amerykańskie Centra Kontroli Chorób (CDC) potwierdziły 2711 przypadków hospitalizacji, w tym 60 zgonów z powodu wybuchu epidemii. CDC zidentyfikowało octan witaminy E jako silnie powiązany z wybuchem epidemii EVALI. Octan witaminy E niekoniecznie jest szkodliwy, gdy jest spożywany jako suplement lub nakładany na skórę za pomocą kremu. Jednak badania wykazały, że może powodować szkody podczas wdychania. Tego rodzaju produkty są szeroko rozpowszechnione wśród młodych ludzi. Niedawne badanie opublikowane w JAMA Pediatrics Journal wykazało, że używanie marihuany przez nastolatków podwoiło się w ciągu ostatnich siedmiu lat.

Naukowcy z University of Queensland (Australia) dokonali przeglądu siedemnastu badań analizujących dane prawie 200 000 amerykańskich i kanadyjskich nastolatków, dowiadując się, że w latach 2013-2020 podwoiło się wapowanie marihuany wśród nastolatków. Naukowcy wyjaśnili, że produkty do wapowania z konopi indyjskich mogły stać się popularne wśród nastolatków ze względu na dostępność urządzeń do waporyzacji, przyjemne smaki i promocję ich stosowania na platformach społecznościowych.

Brakuje jednak dowodów na porównanie długoterminowego wpływu marihuany palonej i waporyzowanej na zdrowie płuc. Chociaż waporyzacja marihuany wydaje się mniej szkodliwa niż palenie, daje silniejsze efekty niż palenie marihuany dla rzadkich użytkowników. Według naukowców z Johns Hopkins University, wapowanie marihuany dostarcza znacznie większych ilości THC, głównego związku o działaniu psychoaktywnym w konopiach.

Niektóre urządzenia do waporyzacji, takie jak waporyzatory do suchych ziół, mogą być używane ze stosunkowo nieprzetworzonymi kwiatami marihuany. Inne urządzenia, takie jak waporyzatory do płynów konopnych, wykorzystują produkty wysoko przetworzone, których bezpieczeństwo i profil chemiczny nie są regulowane. Substancje nieuregulowane są szeroko stosowane w aromatyzowanych produktach do wapowania z konopi indyjskich, ponieważ mogą one zawierać kilka szkodliwych substancji.

Wreszcie, nielegalność konopi indyjskich w większości krajów na całym świecie, wynikający z tego brak regulacji i niewielka liczba badań nad skutkami ubocznymi spożywania konopi indyjskich za pomocą tych nowych urządzeń używanych do produktów z konopi indyjskich mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.