Hybrydowe odmiany marihuany

Czym są odmiany hybrydowe i jak powstają?

Hybrydowe odmiany marihuany to rośliny, które zawierają mieszankę genetyki sativa, indica i/lub ruderalis. Hybrydyzacja pozwala na większą różnorodność odmian cannabis i więcej opcji dla współczesnych hodowców i konsumentów.

Przechadzając się po kalifornijskim ambulatorium lub holenderskim coffeshopie, wystarczy jedno spojrzenie w menu, aby poważnie wprowadzić w błąd klientów, a nawet bardziej doświadczonych palaczy. Czym są te wszystkie nazwy? Są to zwykłe marki czy może coś więcej? Cannabis to niezwykle różnorodna roślina. W przeciwieństwie do wielu innych substancji, może się znacznie różnić w zależności od odmiany. Wszystko, od zawartości kannabinoidów po terpeny, może zmieniać efekty, których doświadcza osoba paląca.

Rynek wypełniony jest różnymi odmianami marihuany, a wiele z nich to hybrydy.

CZYM SĄ ODMIANY HYBRYDOWE?

Hybrydowe odmiany marihuany to dokładnie to co mówi nazwa. Są one kombinacją głównych podgatunków cannabis, sativy i indici. Te dwa podgatunki należą do tego samego gatunku cannabis, ale reprezentują ewolucyjne różnice, które wystąpiły z czasem. Różnice te przejawiają się w fizycznym wyglądzie roślin oraz w ich składzie chemicznym.

Odmiany sativa są zazwyczaj związane z wyższym poziomem energii umysłowej oraz energii, która nadaje się do wykorzystywania w ciągu dnia. Sativy są najczęściej wykorzystywane do twórczych aktywności oraz zadań, które wymagają skupienia i czujności.

Z drugiej strony, odmiany indica są znane z kamiennego oraz fizycznego haju, który wytwarzają. Efekt ten jest znacznie bardziej kompatybilny z czynnościami wykonywanymi wieczorem, takimi jak relaks i odpoczynek. Odmiany indica są również związane z łagodzeniem bólu oraz problemów ze snem.

JAK TWORZY SIĘ HYBRYDY?

Hybrydyzacja pozwala hodowcom na wybieranie najbardziej pożądanych cech odmian rodzicielskich i przekazywania ich potomstwu. Na przykład – hodowca chce stworzyć odmianę o wyższym poziomie THC lub większej ilości pewnego terpenu zatem wybiera odmianę, którą cechują te właściwości.

Bardzo aktualny przykład znaczenia hybryd może być obserwowany wraz ze wzrostem popularności CBD i tego, jak substancja staje się bardziej akceptowalna oraz terapeutycznie opłacalna. Dzisiejszy hodowcy starają się osiągnąć pożądany 1:1 stosunek CBD:THC. Osiąga się to poprzez staranną selekcję roślin oraz ich hybrydyzację, ponieważ nie ma odmian landrace, które naturalnie i konsekwentnie oferują tego rodzaju profil kannabinoidów.

Hybrydy mogą występować na wolności, ale są one niestabilne. Oznacza to, że nowe pokolenia wykazywać będą bardzo różne cechy swoich rodziców. Hodowcy tworzą bardziej stabilne geny poprzez inbredowanie pokoleń w akcie znanym jako krzyżowanie wsteczne.

RODZAJE ODMIAN HYBRYDOWYCH

Chociaż hybrydy składają się zarówno z genetyki indica jak i sativa, genetycznie zazwyczaj jedno dominuje nad drugim. Jako takie, rośliny w większości przypadków wyrażają więcej cech dominującego rodzica.

Mając to na uwadze, hybrydyzacja jest naprawdę intrygującym procesem, w którym na przykład roślina w której dominuje sativa, może nadal głównie wykazywać cechy indica, w zależności od konkretnej odmiany. Ze względu na szeroki wachlarz dostępnych genetyk, nie ma ograniczeń co do tego, co można osiągnąć dzięki nowoczesnej generacji hybryd.

Generalnie jednak hybrydy z dominacją genów indica generować będą bardziej fizyczne efekty, ale zauważysz w nich także elementy efektów mentalnych. Hybrydy, w których dominuje sativa są generalnie bardziej energetyczne, oferując użytkownikom mocny haj, który przeradza się w relaksujące, upalone uczucie.

Prawdziwe hybrydy, lub hybrydy 50/50 składają się z dokładnej równowagi genów indica i sativa. Ma to sens, że te prawdziwe odmiany hybrydowe oferują haj, który jest dobrze zbalansowany i zawiera wyraźne cechy każdego rodzica.

GENY RUDERALIS

Hybrydy można również nasycić genetyką inne podgatunku cannabis znanego jako ruderalis. Ruderalis jest odpowiedzialne za automatyczne kwitnienie roślin, które wykorzystywane są przez hodowców i wprowadzane do wielu klasycznych odmian. Odmiany ruderalis kwitną niezależnie od fotoperiodu i są dość odporne, ponieważ oryginalnie pochodzą z Rosji.

Hodowcy cenią sobie hybrydy, ponieważ większość nowoczesnych, dobrze ustabilizowanych odmian rośnie do rozsądnych rozmiarów i daje znaczne plony. W szczególności cenią je hodowcy indoor, którzy od zawsze unikali wysokich roślin odmian sativa, zważywszy na ograniczoną przestrzeń do uprawy. Obecnie istnieją hybrydy, w których dominuje sativa, oraz odmiany sativa kwitnące automatycznie, które mogą być uprawiane na mniejszych przestrzeniach i wciąż dawać doskonałe efekty.

JAK STOSOWAĆ HYBRYDY

Hybrydy należy stosować w taki sam sposób jak każdą inne odmianę cannabis; po prostu oferują one większą elastyczność i różnorodność. Zamiast zadowalać się czystą indicą lub sativą, palacze mogą wybrać mieszankę efektów. Spektrum to można precyzyjnie dostroić, a użytkownicy mogą obecnie na rynku znaleźć dowolnie oczekiwane efekty.

Jest to niezwykle przydatne i pozwala konsumentom na większą kontrolę tego co palą, wapują czy jedzą. Użytkownicy rekreacyjni mogą dostosowywać odmianę do swojego nastroju, a użytkownicy medyczni mają dzięki temu większy wybór opcji do leczenia swojego stanu. Chcesz odmianę, która rozluźni twoje ciało, ale nadal będziesz mógł być skupiony na swoich zadaniach? Nie ma problemu. Chcesz odmianę, która usunie doświadczany przez ciebie ból, ale sprawi, że będzie kreatywny i pobudzony? Bardzo proszę. To od ciebie zależy co wybierzesz, i dzięki szerokiej gamie odmian jesteś w stanie dobrać produkt najlepszy dla twojego stylu życia oraz pragnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.