Mrożenie marihuany – czy można?

Przechowywanie marihuany tak, aby przez długi czas zachowywała swój smak oraz efekty nie jest trudne, jeśli wiesz, jak to prawidłowo przeprowadzić. Widząc, że marihuana jest rośliną nie różniącą się od innych, podobnie jak zioła, czy owoce i warzywa, można by pomyśleć, że dobrym pomysłem jest mrożenie cannabis w celu utrzymania jej świeżości.

Zatem, czy można mrozić marihuanę?

PODSTAWY PRZECHOWYWANIA CANNABIS

Podobnie jak większość produktów spożywczych oraz innych produktów łatwo się psujących, zakonserwowane cannabis lubi chłód oraz ciemność. Temperatury powyżej 25°C oraz wilgotne środowisko znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia pleśni i grzybów. A kiedy pleśń zajmie twoje cenne pąki, niestety ale zniszczy je zanim zdążysz się zorientować.

Z drugiej strony, utrzymywanie pąków zbyt suchymi również nie jest dla nich dobre. Suchość nie tylko sprawia, że stają się one kruche, ale także wpływa negatywnie na ich aromat i sprawia, że palenie jest nieprzyjemne.

Najlepsza temperatura do przechowywania marihuany wynosi 10-15°C. Najlepiej jest przechowywać marihuanę w ciemnym, oraz umiarkowanie wilgotnym miejscu o wilgotności względnej 59-63%. Oprócz tego powinno się chronić także marihuanę przed bezpośrednim słońcem. W taki sposób można przechowywać marihuanę przez bardzo długi czas, zachowując jej zapach, smak oraz efekty.

MROŻENIE CANNABIS

Krąży wiele mitów na temat tego jak mrożenie sprawia, że pąki są jędrne i świeże. Powiemy krótko: zignoruj tę „radę” i nie mroź marihuany jeśli naprawdę nie masz takiej konieczności. Bo jeśli mrożenie marihuany wpływa na coś, to tylko na to, że wraz z upływem czasu marihuana staje się znacznie słabsza oraz traci swój smak.

Nawet po konserwacji marihuany oraz w trakcie ich przechowywania (najlepiej w szklanych pojemnikach z pokrywką) proces dekarboksylacji nie ustaje – a wręcz przeciwnie, trwa nadal, choć znacznie wolniej. Jest to proces, który powoli z czasem zamienia niepsychoaktywne THC-A w marihuanie w THC, które jest głównym związkiem psychoaktywnym odpowiedzialnym za tak dobrze znany wszystkim haj. Innymi słowy, gdy twoje pąki spokojnie odpoczywają sobie w słojach, powoli z upływem czasu stają się coraz bardziej mocniejsze.

Jeśli umieścisz marihuanę w zamrażarce, proces ten się zatrzyma, co oznacza, że marihuana będzie o wiele słabsza. Ale zatrzymanie procesu dekarboksylacji to nie wszystko. Temperatura, która panuje w zamrażarce powoduje, że trichomy zamarzają oraz zamarzają. Trichomy to te mikroskopijne włoski na pąkach, które zawierają większość substancji aktywnych.

Jest tylko kilka sytuacji, w których nie mamy nic przeciwko mrożeniu marihuany: w przypadku gdy chcesz ją przeznaczyć na haszysz lub innego rodzaju koncentraty. W takich sytuacjach mrożenie nie jest docelową metodą przechowywania marihuany. W każdym innym przypadku, nie polecamy wkładania marihuany do zamrażarki.

JAK NIE PRZECHOWYWAĆ MARIHUANY
• Lodówka?

Ustaliliśmy, że mrożenie marihuany nie jest najbardziej optymalnym sposobem przechowywania marihuany, ale co z umieszczaniem jej w lodówce? Przecież to właśnie w lodówce umieszczamy jedzenie oraz oleje, czy leki CBD, aby zapobiec ich zepsuciu. Czy można umieścić marihuanę w lodówce?

Umieszczanie marihuany w lodówce nie jest dużo lepsze niż mrożenie jej. Dlaczego? Z wielu powodów, po pierwsze – wilgotność oraz temperatura w lodówce nie zawsze są na stałym poziomie, ponieważ lodówki są często otwierane wiele razy w ciągu dnia. Wahania wilgotności oraz temperatury mogą powodować pleśnienie pąków. Po drugie, nawet jeśli nie otwierasz lodówki zbyt często, istnieje duże prawdopodobieństwo gromadzenia się w niej nadmiernej wilgotności.

• Plastikowe woreczki?

A co z umieszczaniem marihuany w woreczkach plastikowych? Umieszczanie marihuany w plastikowych woreczkach sprawia, że istnieje duża szansa na zmiażdżenie oraz pokruszenie marihuany. Oprócz tego, pąki zapakowane w torebki nie mają wystarczającej ilości miejsca na równomierną konserwację. Co gorsza, plastikowe torebki często zawierają ładunek elektrostatyczny, który przyciąga do siebie trichomy. Więc za każdym razem, kiedy wyciągasz z niego marihuanę, staje się ona coraz bardziej słaba. Z tych wszystkich powodów długotrwałe przechowywanie marihuany w plastikowych workach to bardzo zły pomysł.

• Kartonowe pudełka?

Niektórzy mówią, że dobrym pomysłem na przechowywanie marihuany są kartonowe pudełka, takie jak pudełka po butach. Powiedzmy szczerze – te osoby wiedzą niewiele o przechowywaniu marihuany. Karton bardzo szybko wysusza marihuanę, co obniża w konsekwencji jej moc. Jeśli marihuana wyschnie zbyt szybko, skończysz z wiórami, które będą miały okropnie ostry smak.

NAJLEPSZY SPOSÓB NA PRZECHOWYWANIE MARIHUANY
• Szklane pojemniki

Najlepszym sposobem na utrzymywanie świeżej marihuany przez długi czas, jest stosowanie szczelnych, szklanych słoików z pokrywkami. Najlepiej sprawdzają się słoiki, które twoja babcia zawsze stosuje do kiszenia ogórków. Słoiki te zapewniają marihuanie najbardziej optymalne warunki, oraz sprawiają, że jej smak oraz moc jest optymalna. Słoiki sprawiają, że marihuana jest bezpieczna i świeża przez wiele miesięcy po zakończeniu utwardzania.

Proces utwardzania marihuany wymaga tego, aby otworzyć słoik od czasu do czasu, aby obniżyć wilgotność panującą w słoiku oraz uzupełnić tlen. Kolejno musimy marihuanie osiąść w słoiku – warto naprzemiennie otwierać i zamykać słoik przez co najmniej kilka pierwszych tygodni curingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.