Uprawa marihuany na balkonie

Jeśli chcesz uprawiać cannabis outdoor, wszystko czego naprawdę potrzebujesz, to przyzwoite miejsce z dużą ilością światła słonecznego. Skromny balkon może być do tego idealnym miejscem.

Co potrzebujesz, aby zacząć?

Więc, zdecydowałeś się uprawiać marihuanę na balkonie. Świetnie! Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić zanim zaczniesz to zebrać niezbędne materiały. Oczywiście, potrzebować będziesz doniczek – i nie sprawdzą się tu stare donice, najlepszym wyborem będą białe, plastikowe doniczki z dużą ilością otworów drenażowych na dole. Czarne, plastikowe donice stosowane przez hodowców indoor nie sprawdzą się w uprawie outdoor, ponieważ korzenie twoich roślin ugotują się w słońcu. Uważaj na nie.

Warto również zainwestować w bambusowe patyki. Może okazać się wietrznie i twoje rośliny potrzebować będą wsparcia. Niezbędna jest także wysokiej jakości gleba oraz specjalne składniki odżywcze. Nie uprawiasz pomidorów; uprawiasz marihuanę. Traktuj swoje rośliny dobrze. Przyda się także osłona przeciwsłoneczna i/lub przeciwdeszczowa. Sprawdź długoterminową prognozę pogody i bądź przygotowany na wszystko.

OSTROŻNIE WYBIERZ ODPOWIEDNIE NASIONA

Jeśli nie jesteś pewny, która odmiana marihuany najlepiej rośnie w twojej okolicy, dobrym pomysłem jest wprowadzenie niewielkiej różnorodności. Nawet jeśli miejsce jest na wagę złota, zawsze można na wszelki wypadek pomiędzy rośliny wcisnąć odmianę lub dwie z autofloweringiem. W przypadku uprawy na balkonie, nie umieszczaj przysłowiowych jajek w jednym koszyku. Poczytaj dobrze o danych klimatycznych i uprawiaj odmiany dostosowane do swojej lokalizacji.

KIEDY ZACZĄĆ

Większość informacji, które można znaleźć w internecie jednoznacznie rozpoczęcie uprawy wiosną. Jest to niezbyt mądra rada. Nawet jeśli pogoda jest w porządku, nadal takie działanie nie ma sensu w przypadku odmian fotoperiodycznych. Jeśli rozpoczniesz uprawę mocnej sativy wiosną może ona osiągnąć ponad 3 metry wysokości, zanim będzie gotowa do zbiorów w październiku. Rozpoczęcie uprawy w marcu/ kwietniu ma sens, jeśli uprawiasz odmiany z autofloweringiem, a pogoda jest naprawdę ciepła i słoneczna.

Najlepszym czasem na rozpoczęcie uprawy dla większości europejskich producentów jest lato. Odmiany fotoperiodyczne, nawet odmiany w których dominuje indica, wyrosną odpowiednio duże, aby dać satysfakcjonujące się zbiory (jeśli wykiełkują w czerwcu). Co więcej, jeśli mieszkasz w północnej Europie, twoje rośliny mają niewiele czasu na okres wegetacji. Co robić? Poczekaj, aż przestanie padać, a temperatura w ciągu dnia bliższa będzie +20°C. Temperatura w nocy musi wynosić powyżej 10°C, inaczej twoje rośliny mogą zginąć.

ILE SŁONCA POTRZEBUJĄ ROŚLINY

Aby rosnąć, rośliny cannabis potrzebują co najmniej około 6 godzin światła słonecznego dziennie. Ale oczywiście zależy ci na świetnej a nie tylko dobrej marihuany. Aby osiągnąć ten cel, marihuana potrzebuje 10 godzin światła słonecznego dziennie. W rzeczywistości – nawet odmiany kwitnące automatycznie potrzebują 12 godzin światła, aby w pełni rozkwitnąć oraz osiągnąć pełnię swojego potencjału.

Jeśli to możliwe, przesuwaj rośliny po balkonie, aby utrzymać je w słońcu tak długo, jak to możliwe. Słońce nie stoi przecież nieruchomo na niebie. Ziemia wiruje z ogromną prędkością (1,670km/h!). Dobrym pomysłem jest również obracanie doniczek, aby zapewnić równomierny wzrost każdej rośliny.

Zbyt duża ilość światła słonecznego może być również problemem dla odmian fotoperiodowych, zwłaszcza jeśli upierasz się na rozpoczęcie uprawy na wiosnę. Istnieje jednak możliwość wcześniejszego wcześniejszego zakwitnienia roślin. Jeśli możesz zasłonić rośliny na kilka godzin przed zachodem słońca lub nawet przenieść je do ciemnego pokoju, sprawdzi się to naprawdę dobrze.

Odmiany fotoperiodowe nie przejdą do fazy kwitnienia dopóki nie uzyskają nieprzerwanego, 12 godzinnego okresu ciemności. Naturalne 12 godzin ciemności oraz 12 godzin światła nastąpi dopiero co najmniej na miesiąc po przesileniu letnim 21 czerwca. Jeśli nie możesz doczekać się zbiorów lub obawiasz się, że jesienny deszcz zrujnuje twoją marihuanę, sztuczka z prowokowaniem ciemności może ci w tym pomóc.

ILE WODY POTRZEBUJĄ ROŚLINY

Trudno jest wchodzić w szczegóły jeśli chodzi o podlewanie, ponieważ istnieje naprawdę dużo zmiennych. Do rozważenia należy wielkość donic, wielkość roślin a także warunki środowiskowe. Ogólnie rzecz biorąc, rośliny cannabis uprawiane w wysokich temperaturach potrzebować będą więcej wody – możliwe że nawet codziennego podlewania.

Alternatywnie, jeśli niebo jest zachmurzone i wilgotność względna jest wysoka, wystarczy podlewać rośliny co 2 – 3 dni. Jednak nie zgaduj. Podnieś donice i określ mniej więcej ich wagę. Ciężkie donice posiadać będą dużo wody, a lekkie wskazywać będą na to, że nadszedł czas na kolejne podlanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.