Marihuana Może Zwiększyć Pożądanie i Orgazm Kobiety Podczas Seksu

Badanie: Marihuana może zwiększyć pożądanie i orgazm kobiety podczas seksu.

Według nowego badania opublikowanego przez Journal Sexual Medicine, jedna trzecia kobiet w USA stosuje marihuanę przed seksem, ponieważ powoduje ona wzrost ich pożądania oraz skutkuje lepszymi orgazmami.

Badanie stwierdza, że ​​używanie marihuany rośnie wśród dorosłych w USA, ponieważ coraz większa liczba stanów uchwala przepisy legalizujące ją w celach medycznych i rekreacyjnych. Mimo, że uważa się, iż marihuana oddziałuje na receptory kannabinoidowe znajdujące się w mózgu, które są zaangażowane w funkcje seksualne, do tej poty niewiele z przeprowadzonych badań dotyczyło wpływu cannabis na zdrowie seksualne – zauważa zespół badawczy.

Według agencji Reuters, naukowcy przebadali 373 pacjentki z gabinetu położnictwa i ginekologii w akademickim centrum medycznym w Saint Louis w stanie Missouri. Ogółem 127 kobiet, czyli 34 procent, zgłosiło używanie marihuany przed aktywnością seksualną.

Badanie wykazało, że kobiety, które używały marihuany przed seksem, dwukrotnie częściej doświadczały „satysfakcjonujących orgazmów” niż kobiety, które nie stosowały marihuany.

„Nowością w tym badaniu jest to, że marihuana jest przedstawiana jako przydatna podczas seksu” – powiedział Joseph Palamar, naukowiec zajmujący się zdrowiem populacji w w NYU Langone Medical Center w Nowym Jorku, który nie brał udziału w badaniu.

„Zazwyczaj narkotyki są badane jako czynniki ryzyka podczas seksu, a nie przyjemności. Myślę, że ten artykuł oznacza, że ​​czasy się zmieniają ”- powiedział Palamar w e-mailu.

Podobnie jak alkohol i wiele narkotyków rekreacyjnych, marihuana od dawna wiąże się ze zwiększonym ryzykiem aktywności seksualnej wśród nastolatków, a niektóre wcześniejsze badania również wiązały marihuanę z niebezpiecznym seksem i wyższymi wskaźnikami chorób przenoszonych drogą płciową.

„Jednak w obecnym badaniu dr Becky Lynn z Saint Louis University School of Medicine i jej współpracownicy skupili się na związku między marihuaną a satysfakcją kobiet z życia seksualnego, popędu seksualnego, orgazmu, nawilżenia i bólu podczas stosunku. Lynn nie odpowiedział jednak a prośby o komentarz”, mówi Reuters. Ogólnie rzecz biorąc, 197 badanych kobiet, czyli około 52 procent, w ogóle nie używało marihuany. Kolejne 49 kobiet, czyli 13 procent, zażywało narkotyk, ale nie uprawiało seksu.

Kobiety, które używały marihuany przed stosunkiem seksualnym, wydawały się mieć lepsze nawilżenie pochwy oraz mniejszy ból podczas stosunku niż kobiety, które nie stosowały cannabis, ale różnice były zbyt małe, aby wykluczyć możliwość, że są one spowodowane przypadkiem.

W porównaniu z okazjonalnymi użytkownikami marihuany, kobiety, które regularnie zażywały ten narkotyk, zgłaszały lepsze nawilżenie i zwiększoną satysfakcję z życia seksualnego – ale także tutaj różnice były zbyt małe, aby wykluczyć przypadek.

Poza niewielkim rozmiarem, jednym z ograniczeń badania jest to, że nie był to kontrolowany eksperyment mający na celu udowodnienie, czy i jak marihuana może bezpośrednio wpływać na zdrowie seksualne. Nie jest również jasne, czy kobiety paliły marihuanę, czy stosowały ją w innej formie.

Kolejnym ograniczeniem jest to, że badanie obejmowało głównie białe kobiety, które były zamężne lub w stałych związkach, co sprawia, że nie odzwierciedlają tego, czego ogólnie doświadczają kobiety. W badaniu nie określono wyraźnie, o jaki rodzaj „seksu” chodziło, co utrudniało ustalenie z całą pewnością, na jakie rodzaje aktywności może mieć wpływ używanie marihuany.

„Nie wiadomo, jak doświadczone były te kobiety zarówno w przypadku stosowania marihuany jak i w seksie. Nie wiemy też, kto celowo łączył marihuanę z seksem ”- powiedział Palamar.

Mimo wszystkich ograniczeń, badanie to wydaje się być naprawdę interesujące!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.