Amerykanie popierają legalizację marihuany

Najnowsza ankieta Gallupa: Amerykanie popierają legalizację marihuany bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

64 procent ankietowanych respondentów stwierdziło, że stosowanie marihuany powinno być legalne.

Amerykańskie poparcie dla legalizacji marihuany osiągnęło nowy rekord – wynika z najnowszego sondażu Gallupa.

Nowo opublikowane wyniki ankiety przeprowadzonej przez Gallupa wykazały, że 64 procent ankietowanych respondentów stwierdziło, że stosowanie marihuany powinno być legalne.
Nie dokonano jednak rozróżnienia pomiędzy wykorzystaniem medycznym a rekreacyjnym.

Badanie przeprowadzone wśród 1028 Amerykanów powyżej 18 roku życia wykazało również, że 51 procent respondentów z republikańską przynależnością polityczną twierdzi, że popiera legalną marihuanę. To więcej niż 42 procent w 2016 roku. Chociaż zanotowano wzrost poparcia legalizacji wśród Demokratów – aż 72 procent z 67 procent – poparcie spadło wśród Niezależnych, do 67 procent z 70 procent.

„Stały wzrost poparcia dla legalizacji marihuany w ciągu ostatnich 12 lat, z 36 procent do 64 procent, jedną z najbardziej dramatycznych zmian opinii publicznej w tak krótkim czasie, jaki zaobserwowaliśmy w całej historii Gallupa”, Frank Newport, redaktor naczelny Gallupa, powiedział w oświadczeniu.
„Część wyjaśnień leży w postawach podążających za prawdziwym światem, ponieważ coraz więcej państw i jurysdykcji podejmuje decyzję o zalegalizowaniu marihuany i ta rzeczywistość staje się powszechnie znana. Częściowo leży to ogólnie w zmianie podejścia do wielu kwestii związanych z wartościami, w tym małżeństw osób tej samej płci, niezamieszkałych razem rodziców i nastolatków utrzymujących relacje seksualne.”

Margines błędu wynosił plus minus 4 punkty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.