Czym Są Terpeny i Co Oferują?

Czemu Super Lemon Haze zawdzięcza swój słodki zapach? Skąd bierze się ostry, serowy zapach Dairy Queen? Terpeny!

Odmiany marihuany posiadają nie tylko unikalną zawartość THC i CBD, ale każda z nich posiada odrębny profil terpenowy. Te nowo zmapowane związki chemiczne zapewniają smak, zapach oraz aromat każdej roślinie – dając użytkownikom związek miłości/nienawiści do różnych odmian. Ale te pachnące olejki nie tylko oferują różnice aromatyczne: terpeny mają ogromne korzyści terapeutyczne i mogą pomóc we wszystkim, od łagodzenia stresu po zachowanie pamięci.

W naszej rosnącej świadomości na temat terpenów rozpoznaliśmy naukowy powód tak silnych zapachów i szeroko zakrojonych efektów fizycznych. Węglowodory linalolowe nie tylko sprawiają, że Amnesia Haze pachnie jak pomarańcza, ale może również pomóc w leczeniu zaburzeń snu – lub przynajmniej wyjaśnia, dlaczego sprawia, że ​​jesteś bardziej senny niż po zastosowaniu innych odmian. To nowy świat, z którym naukowcy i hodowcy dopiero teraz się orientują, zapewniając wgląd w to, jak każdy z nich wpływa na ciebie na różnych poziomach.

Czym są terpeny?

Po pierwsze, wiedz, że terpeny nie są unikalne dla roślin konopi: pinen występuje w drzewach iglastych i igłach sosnowych, a kariofilen w licznych ziołach i przyprawach. Roślina może prezentować wiele terpenów – wszystkie w różnych proporcjach, z których jeden zazwyczaj przytłacza inne, co skutkuje zapachem lub smakiem, który rozpoznajemy.

Ale dla naszych celów terpeny znajdują się w tym samym obszarze rośliny marihuany, który produkuje THC, CBD i inne kannabinoidy. Mówi się, że te chemikalia wytworzyły zapachy, które wspomagają rozwój konopi poprzez przyciąganie zapylaczy, odstraszanie owadów, ochronę przed bakteriami i odstraszanie grzybów. Ale jak zapachy zmieniają się w przypadku różnych roślin?

Profile zmieniają się w zależności od indywidualnego klimatu, gleby, wieku i procesów ekstrakcji rośliny. (Badania wykazały, że śladowe ilości terpenu zmniejszają się tydzień po początkowym zbiorze i przy wysokiej temperaturze.) Jednak naukowcy odkryli synergiczny związek między związkami kannabinoidowymi – czynnikami, które ostatecznie wpływają na nasz układ endokannabinoidowy.

Kazano ci zjeść mango przed paleniem? Mango zawiera najpopularniejszy terpen, mircen, i współdziałają z zawartością THC w twojej marihuanie, tworząc charakterystyczny, a czasem „wzmocniony” haj. Zarówno THC, jak i terpeny koncentrują się na psychoaktywnym obszarze mózgu, aby zmienić produkcję chemiczną, taką jak dopamina i serotonina, a terpeny są w stanie dostosować, ile THC przedostaje się przez barierę krew-mózg, tworząc unikalne efekty, które różnią się w zależności od rośliny.

Terpeny to dość nowy koncept, zarówno dla koneserów konopi, jak i badaczy. Dostępne badania koncentrowały się przede wszystkim na kannabinoidach THC i CBD, ale zidentyfikowano już ponad 200 odmian terpenów – każda z nich posiada własne, unikalne właściwości oraz skład. Wiele laboratoriów analizujących konopie automatycznie testuje zawartość terpenów, ale wciąż jest wiele do nauczenia się. Czy posiadają one korzyści medyczne? Jak duże? Czy możesz kontrolować lub zwiększać profile terpenów? Czy możesz zaprojektować własny haj, manipulując terpenami? Zrozumienie tego tematu nie tylko poprawi doświadczenie użytkownika marihuany, ale zapewni spójność w branży, ponieważ dane będą mogły być interpretowane.

• Limonen

Jeśli czujesz się przygnębiony, postawienie na odmiany zawierające limonen może poprawić twój nastrój oraz nastawienie. Te pachnące cytryną odmiany mogą pomóc także w zwalczaniu depresji i refluksu żołądkowego.

Znajdziesz go w: Super Lemon Haze, Durban Poison

• Mircen

Wyróżnia się piżmowym, ziemistym lub goździkowym zapachem, ten terpen zazwyczaj działa relaksująco dla użytkowników i mówi się, że poprawia psychoaktywne właściwości THC w każdej roślinie. Jest to najczęstszy terpen występujący w roślinach marihuany, znajduje się także w liściach laurowych i trawie cytrynowej.

Znajdziesz go w: Pure Kush, El Nino

• Pinen

Potrzebujesz wsparcia psychicznego? Rozważ odmianę z tym terpenem o mocny sosnowym zapachu, który pomoże ci uzyskać lepszą koncentrację umysłową oraz pamięć. Czasami uważa się, że pachnie zarówno ostro, jak i słodko, znajduje się również w igłach sosny, drzewach iglastych i szałwii.

Znajdziesz go w: Jack Herer, Dutch Treat

• Humulen

Używany do tłumienia apetytu i łagodzenia stanu zapalnego, humulen może pachnieć drzewnie. Możesz znaleźć w nim podobieństwa do twoich ulubionych naparów: ten terpen znajduje się również w chmielu.

Znajdziesz go w: Girl Scout Cookies, White Widow

• Linalol

Szukasz czegoś kwiatowego i cytrusowego? Znajdujący się również w lawendzie, brzozie i wawrzynu, ten terpen to jak rumianek wśród terpenów. Użytkownicy poczują się spokojni i lekko uspokojeni. Ten terpen jest idealny dla osób z bezsennością, depresją lub lękiem.

Znajdziesz go w: Amnesia Haze, G-13

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.