Marihuana Może Pomóc w Walce z Rakiem Piersi

Przypomnienie: Marihuana może pomóc w walce z rakiem piersi.

W 2007 roku ABC News poinformowało o badaniu, które wykazało, że marihuana może być pomocna w walce z rakiem piersi. Od tamtej pory opublikowano niewiele badań na ten temat, ale wyniki były co najmniej zachęcające.
Badanie zostało przeprowadzone przez naukowców z California Pacific Medical Center w San Francisco i zostało sfinansowane przez California Breast Cancer Research Program. Według ABC News, naukowcy

„odkryli na poziomie komórkowym, że substancje zawarte w konopiach indyjskich hamują gen kontrolujący rozprzestrzenianie się raka”.

„Problemem nie jest sam rak, problemem jest rozprzestrzenianie się raka” – powiedział dr Yvez Desprez, naukowiec zajmujący się nowotworami, który twierdzi, iż gen ID-1 to czynnik wyzwalający chorobę.

„Kiedy dochodzi do ekspresji tego typu genu, komórki w zasadzie wariują, są bardzo agresywne i stwarzają powstawanie przerzutów w całym organizmie” – powiedział Desprez.

„Możemy się spodziewać, że jeśli stworzymy przeciwko niemu naprawdę skuteczne inhibitory, będziemy mogli potencjalnie leczyć wiele rodzajów agresywnych nowotworów” – powiedział dr Sean McAllister, kolejny naukowiec zajmujący się nowotworami, który współpracował przy badaniach z dr Desprez.

„Odkryliśmy, że kannabidiol jest szczególnie dobrym inhibitorem tego genu, który jest odpowiedzialny za zdolność komórek rakowych do stawania się bardzo agresywnymi” – powiedział McAllister ABC.

Zarówno McAllister, jak i Desprez, chociaż stwierdzili, że przejście z badań do wdrożenia ich w życie może zająć sporo czasu, uważają, że może to doprowadzić do doustnego lub dożylnego leczenia alternatywnego dla chemioterapii.

Oczywiście potrzeba więcej badań w tej kwestii, co, mamy nadzieję, zobaczymy w najbliższej przyszłości. Do tego czasu osoby pracujące nad uświadamianiem pacjentów z rakiem piersi powinny zwracać uwagę na konopie indyjskie, które mogą okazać się najskuteczniejszym lekarstwem, jakie mamy w walce z tą straszną chorobą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.