Lepsze skupienie uwagi

Czy słyszałeś o wpływie marihuany na koncentrację? Może to brzmieć zaskakująco, ale ostatnie badania dowiodły, że marihuana niesie wiele zalet dla naszego mózgu.

Według artykułu opublikowanego w Canadian Medical Association, palenie marihuany nie obniża ilorazu inteligencji. W badaniu starano się ustalić czy istnieje związek między niższym poziomem IQ a paleniem marihuany, i chociaż wyniki zostały zignorowane przez media, są one jednoznaczne!

Jak przeprowadzono badanie?

Zespół kierowany przez dr. Paula Frieda z Carleton University zbadał młodych dorosłych z klasy średniej, na których składały się osoby niepalące, palące nieregularnie i osoby palące regularnie.

Osoby palące nieregularnie zostały skategaryzowane jako osoby, które palą najwyżej pięć jointów tygodniowo, a osoby palące regularnie, jako te, które palą średnio około 30 jointów tygodniowo.

Eksperci pobierali próbki moczu w celu potwierdzenia przydatności lub abstynencji wśród uczestników. Po kilku dniach wszyscy zostali poddani testom IQ i zgadnijcie, co znaleźli? Testy IQ zostały przeprowadzone wśród uczestników w wieku 9 – 12, a następnie załoga przeprowadziła testy IQ na uczestnikach, aby przekonać się w jaki sposób długotrwałe stosowanie marihuany może wpływać na ich sprawność umysłową.

Co pokazały wyniki?

Badanie ujawniło zaskakujące wyniki, w których nieużytkownicy marihuany pozostawali z tym samym lub o niewiele wyższym wzrostem ilorazu inteligencji; użytkownicy marihuany mieli co najmniej pięć punktów wzrostu więcej niż osoby nie stosujące marihuany, a osoby nadużywające cannabis doświadczyły 4 punktowy spadek IQ.

Konkluzja: eksperci ostrzegają opinię publiczną o wynikach i wszyscy muszą być bardzo ostrożni. Ponadto, badanie wykazało jedynie, że umiarkowane stosowanie pochodnych cannabis może pomóc w podniesieniu poziomu ilorazu inteligencji, podczas gdy intensywne stosowanie może powodować zmniejszenie poziomu IQ.

Podsumowując, lekkie stosowanie marihuany może pomóc w koncentracji i ostatecznie zwiększyć poziom IQ. Ale to oczywiście nie powinno być podstawą decyzji czy stosować marihuanę czy nie. Niemniej jednak, najlepiej będzie jeśli skonsultujesz się z lekarzem zanim zaczniesz stosować marihuanę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.