NIH bada skutki stosowania cannabis

NIH bada skutki stosowania cannabis oraz opiatów w przypadku stanów bólowych.

W tym tygodniu ogłoszono, że National Institutes of Health ma zamiar zbadać skutki stosowania cannabis oraz opiatów w przypadku stanów bólowych.

Jest to dobra wiadomość dla tych, którzy popierają medyczną marihuanę. Wygląda na to, że w Stanach Zjednoczonych wreszcie powstanie na temat cannabis badanie sfinansowane przez rząd. W tym tygodniu National Institutes of Health (NIH) przyznał stypendium w wysokości 3,8 miliona dolarów Albert Einstein College of Medicine and Montefiore Health System w Nowym Jorku na zbadanie skutków stosowania marihuany w porównaniu ze stosowanie opiatów w przypadku stanów bólowych. To pierwsze finansowane przez rząd długoterminowe studium tego rodzaju.

„Brakuje informacji na temat wpływu marihuany na stosowanie opioidów u osób cierpiących na ból chroniczny,” mówi Chinazo Cunningham, zastępca CEO w Einstein and Montefiore, a także główny naukowiec zaangażowany w badanie.

„Mamy nadzieję, że badanie wypełni luki i zapewni lekarzom oraz pacjentom bardzo potrzebne dane” – mówi w komunikacie prasowym.

Badanie skoncentruje się w szczególności na pacjentach z HIV, którzy przyjmują opioidy z powodu bólu którego doświadczają na co dzień. Uczestnikami będą pacjenci, którzy mają pozwolenie od lekarza na stosowanie cannabis. Cannabis wykorzystywane w badaniu pochodzić będzie z przychodni w Nowym Jorku, co oznacza, że wyniki będą o wiele bardziej dokładne.

Wyniki tego badania mogą udowodnić raz na zawsze, że marihuana jest bardziej skuteczna i o wiele mniej niebezpieczna niż stosowanie opiatów, szczególnie w stanach bólowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.