Legalizacja w Ukrainie Może Pomóc Osobom z Traumą Wojenną

Legalizacja medycznej marihuany w Ukrainie może pomóc osobom dotkniętym traumą wojenną z Rosją.

Prezydent Ukrainy Zelenski mówi, że czas zatwierdzić medyczną marihuaną do użytku publicznego.

W przemówieniu przed ukraińskim parlamentem w środę prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, że „wszystkie najlepsze praktyki na świecie, wszystkie najskuteczniejsze polityki, wszystkie rozwiązania, bez względu na to, jak trudne lub niezwykłe mogą się nam wydawać, muszą być stosowane z dedykacją skierowaną w Ukrainę, aby Ukraińcy, wszyscy nasi obywatele, nie musieli znosić bólu, stresu i traumy wojny” – czytamy w jednym z tłumaczeń.

„W szczególności musimy w końcu zalegalizować leki z konopi indyjskich sprawiedliwie dla wszystkich, którzy ich potrzebują, z odpowiednimi badaniami naukowymi i kontrolowaną ukraińską produkcją” – powiedział, jak donosi Ukraińska Prawda.

Prezydent Ukrainy wzywa do legalizacji medycznej marihuany, aby pomóc Ukraińcom przezwyciężyć traumę w wojnie między nimi a Rosją.

W przemówieniu przed ukraińskim parlamentem w środę prezydent Wołodymyr Zelenski powiedział, że „wszystkie najlepsze praktyki na świecie, wszystkie najskuteczniejsze polityki, wszystkie rozwiązania, bez względu na to, jak trudne lub niezwykłe mogą się nam wydawać, muszą być stosowane w Ukrainę, aby Ukraińcy, wszyscy nasi obywatele, nie musieli znosić bólu, stresu i traumy wojny” – czytamy w jednym z tłumaczeń.

„W szczególności musimy w końcu zalegalizować leki z konopi indyjskich sprawiedliwie dla wszystkich, którzy ich potrzebują, z odpowiednimi badaniami naukowymi i kontrolowaną ukraińską produkcją” – powiedział, jak wykazuje Ukraińska Prawda.

Prezydent podkreślił, że dostęp do medycznej marihuany może być opcją terapeutyczną dla obywateli, którzy przeżyli ponad roczny intensywny konflikt po inwazji Rosji na kraj w lutym 2022 r.

Podczas swojej kampanii prezydenckiej Zelenski również wyraził poparcie dla legalizacji medycznej marihuany, mówiąc w 2019 r., że uznałby za „normalne” umożliwienie ludziom dostępu do „kropelek” marihuany, co może być odniesieniem do nalewek z marihuany.

Minister zdrowia Wiktor Liashko powiedział, że projekt ustawy umożliwi „obrót roślinami konopi do celów medycznych, przemysłowych, naukowych i techniczno-naukowych, aby stworzyć warunki do rozszerzenia dostępu pacjentów do niezbędnego leczenia raka i zaburzeń pourazowych wynikających z wojny”.

„Rozumiemy negatywne konsekwencje wojny dla zdrowia psychicznego” – powiedział. „Zdajemy sobie sprawę, ile osób będzie potrzebować pomocy medycznej z powodu tego wpływu. I rozumiemy, że nie ma czasu do stracenia”.

Ta zmiana polityki postawiłaby Ukrainę w całkowitej opozycji do jej wieloletniego agresora, Rosji, która zajęła szczególnie twarde stanowisko w sprawie reformy UE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.