Najlepsza Gleba Dla Odmian Automatycznych

Jaka jest najlepsza gleba dla automatycznie kwitnących odmian?

Uprawa wspaniałego plonu automatycznie kwitnących konopi wymaga dbałości o szczegóły, niezależnie od używanego podłoża uprawowego. Jeśli zamierzasz uprawiać w glebie, powinieneś wiedzieć, jak przygotować (lub kupić) najlepszą glebę dla automatycznie kwitnących roślin.

Najlepsza gleba do uprawy automatycznie kwitnących w każdym środowisku powinna codziennie dobrze drenować i wysychać. Pozwoli to roślinie utrzymać wysoki metabolizm i tempo wzrostu. Dodatkowo, zgodnie z ogólną praktyczną zasadą, najlepsza ziemia doniczkowa dla automatycznie kwitnących składa się z około 65% gleby i dodatków oraz 35% materiałów napowietrzających, takich jak włókno kokosowe i perlit w stosunku 2 do 1.

Różni się to od tego, co można znaleźć w sklepach, ponieważ większość gleb, które można znaleźć w naturze, to jedna z następujących gleb:

• Glina: Wyższe pH (ponad 7,0) ze względu na gęstą zawartość minerałów i składników odżywczych; bardzo drobne cząstki, które sklejają się ze sobą, powodując słaby drenaż i zatrzymując mniej tlenu.
• Ił (y) – Średnio-wysokie pH (6,0-7,0) z idealną zawartością minerałów i składników odżywczych, średnio drobne cząstki dobrze zatrzymujące wodę i tlen. Zazwyczaj mają one dobry drenaż i są zrównoważoną mieszanką wszystkich 4 typów, ale z wyższą zawartością gliny.
• Pył – Średnio-niskie pH (5,0-6,0) z mniejszą zawartością składników mineralnych niż gleba gliniasta; średnio grube cząstki, które dobrze odprowadzają i zatrzymują tlen. Jest to również zrównoważona mieszanka wszystkich 4 typów, ale z wyższą zawartością piasku.
• Piasek – Niskie pH (poniżej 5,0) ze względu na niską zawartość minerałów i składników odżywczych. Ta gleba ma grube cząstki, które nie sklejają się i ma doskonały drenaż z wysokim poziomem tlenu.

Aby zmniejszyć ryzyko popełnienia kosztownych błędów, potrzebujemy odpowiednich składników, aby stworzyć najlepszą glebę dla automatycznie kwitnących roślin. Sugeruję użycie uproszczonej receptury super gleby (lub zakup super gleby tutaj), aby do zasilania roślin używać tylko zwykłej wody (najlepiej przefiltrowanej z chloru) bez dodatkowego nawozu.

Jakie składniki tworzą najlepszą super glebę dla automatycznie kwitnących roślin? Zacznij od przyjrzenia się niektórym podstawowym składnikom używanym obecnie do produkcji gleby. Przyjrzymy się najlepszym składnikom odżywczym dla automatycznie kwitnących w glebie, abyśmy mogli stworzyć najlepszą glebę zawierającą wyłącznie wodę dla automatycznie kwitnących roślin do wykorzystania w Twojej uprawie.

Składniki bazy automatycznie kwitnącej

Włókno kokosowe to biodegradowalne podłoże wytwarzane z włóknistych łusek (rdzenia) orzechów kokosowych.

Włókno kokosowe może zatrzymywać dużo wody i tlenu przy zachowaniu swojej struktury, co czyni go bardzo wszechstronnym do stosowania jako podłoże uprawowe. Jest trwały, łatwy w użyciu, odporny na gnicie i dość niedrogi, ma lekko kwaśne pH 5,5-6,5. nawozów rozpuszczalnych w wodzie.

Perlit jest wytwarzany z podgrzewania i ekspandowania piasku lub szkła wulkanicznego w półstałą, dmuchaną strukturę, podobną do dmuchanych płatków zbożowych. Dzięki temu perlit jest zarówno lekki, jak i wystarczająco wytrzymały konstrukcyjnie, aby zapewnić napowietrzanie i odpowiedni drenaż w roślinach doniczkowych. Perlit jest jednym z głównych składników prawie wszystkich rodzajów gleb workowanych i luzem. Perlit może również zatrzymywać wodę i składniki odżywcze na swojej nieregularnej powierzchni.

Wermikulit to bardziej miękka, bardziej porowata wersja perlitu wytwarzana przez ogrzewanie i ekspandowanie miki, bardziej miękkiego rodzaju skały. Jest przydatny ze względu na zdolność wchłaniania wody, składników odżywczych i powietrza. Jest używany w hydroponicznych zastosowaniach knotowych i pojemnikach do uprawy na zewnątrz, aby zatrzymać dodatkową wilgoć, szczególnie w suchszym klimacie.

Biowęgiel jest wytwarzany z wolno palących się (zwęglających się) materiałów organicznych, takich jak drewno, w podwyższonej temperaturze w procesie, który zużywa niewiele tlenu lub nie zużywa go wcale (piroliza). Powstałe zwęglone ciała stałe poprawią zdolność gleby do zatrzymywania wody, wchłaniania azotu i zwiększą aktywność mikrobiologiczną gleby. Biowęgiel rozkłada się powoli i udowodniono, że pochłania węgiel.

Wspaniałe plony zaczynają się od odpowiedniej genetyki dla Twojej sytuacji, zrównoważonej mieszanki gleby i idealnego środowiska wzrostu. Pomoże to zapewnić udaną uprawę i satysfakcjonujące zbiory.

Odżywki dla roślin automatycznie kwitnących

Automatycznie kwitnące odmiany nie będą wymagały gęstej od składników odżywczych mieszanki glebowej stosowanej w fotoperiodycznych odmianach konopi o dłuższych cyklach wzrostu. Ten rodzaj mieszanki gleby może potencjalnie powodować spalanie składników odżywczych i zahamowanie wzrostu lub spowolnienie wzrostu roślin. Pamiętaj, że automaty pochodzą z obszarów o gorszych warunkach glebowych i klimatycznych. Jest to ważne przy tworzeniu najlepszej gleby do stosowania dla automatycznie kwitnących, która spełnia ich potrzeby, nie wyrządzając szkód. Najlepsza gleba dla automatycznie kwitnących będzie miała odpowiednie napowietrzenie i wchłanianie oraz nie będzie zawierała nadmiernej ilości nawozów i składników odżywczych.

Czy wymagania dotyczące gleby są inne podczas uprawy automatycznie kwitnących na zewnątrz?

Najlepsza mieszanka gleby do uprawy automatycznie kwitnących powinna być dostosowana do uprawianych odmian i środowiska, w którym będą rosły. Ważne jest, aby właściwie ocenić obszar, który będzie używany do uprawy na zewnątrz.

Na przykład małe podwórko z ogrodzeniem lub wysokimi roślinami może blokować wiatr lub zapewniać cień w porównaniu z farmą lub otwartym polem, które mają mniejsze ograniczenia.

Odmiany fotoperiodyczne uprawiane na zewnątrz mogą mieć nieco inne wymagania dotyczące napowietrzania gleby niż te uprawiane w pomieszczeniach, ponieważ są narażone na większe wahania temperatury i ekstremalne warunki. Warunki, które szybko wysuszają rośliny, takie jak wiatr i jasne światło słoneczne, są bardziej obecne w środowisku uprawy na zewnątrz, zwłaszcza podczas długich dni w szczycie sezonu letniego.

Na zewnątrz mieszanka gleby może być nieco gęstsza, z nieco mniejszym napowietrzeniem. Wyższa roślina w cięższym pojemniku będzie miała również łatwiejszy czas na utrzymanie pozycji pionowej, gdy przeważają wietrzne warunki.

Jak możesz stwierdzić, czy twoja gleba jest zdrowa, czy nie?

Dwa główne czynniki, które najbardziej wpływają na ogólny stan gleby i roślin, to ilość wody i ilość pożywienia (nawozu), które otrzymują. Rośliny konopi potrzebują odpowiednich ilości każdego z nich, aby dobrze się rozwijać, ale przedawkowanie może spowodować szkody i potencjalne problemy.

Zdrowa gleba powinna wchłaniać wodę i zatrzymywać ją w materii organicznej. Jednocześnie powinien łatwo i dość szybko odprowadzić nadmiar wody w ciągu doby. To utrzyma mikrobiologię przy życiu i utrzyma funkcjonującą strefę korzeniową. Zdrowa gleba utrzymuje równomierną równowagę tlenu i wilgoci w strefie korzeniowej i ma przyjemny ziemisty zapach.

Niezdrowa gleba ma zwykle zgniły (siarkowy) zapach, zwykle spowodowany nadmiernym podlewaniem i/lub przenawożeniem. To zatapia mikrobiologię i wypiera tlen w strefie korzeni, tworząc warunki beztlenowe (brak tlenu), które ostatecznie zabijają korzenie i ostatecznie roślinę.

Niezdrowa gleba ma zwykle zgniły (siarkowy) zapach, zwykle spowodowany nadmiernym podlewaniem i/lub przenawożeniem. To zatapia mikrobiologię i wypiera tlen w strefie korzeni, tworząc warunki beztlenowe (brak tlenu), które ostatecznie zabijają korzenie i ostatecznie roślinę.

Właściwe nawodnienie (podlewanie) jest jednym z najtrudniejszych zagadnień do opanowania przez nowego hodowcę, ponieważ prawie zawsze uczy się go metodą prób i błędów (głównie błędów. Jeśli nie masz pewności, czy dałeś roślinom wystarczającą ilość wody, zwykle dajesz jej trochę za dużo.

Rada, którą dalibyśmy każdemu nowemu hodowcy, to w końcu nauczyć się przez wyczucie właściwej wagi rośliny w pojemniku po prawidłowym podlaniu. W razie wątpliwości zawsze należy zachować ostrożność. O wiele łatwiej jest uratować więdnącą roślinę niż tonącą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.