Cannabis w leczeniu ADHD

Nowe badanie: Cannabis może być stosowane w leczeniu ADHD.

Nowe badanie przeprowadzone w Anglii pokazuje, że cannabis można skutecznie stosować jako alternatywę dla leków na receptę stosowanych w leczeniu ADHD.

Wydaje się, że co drugi dzień przychodzi jakieś badanie, które reklamuje korzyści medyczne wynikające ze stosowania cannabis. Niedawno dowiedzieliśmy się, że cannabis może być stosowane w leczeniu schizofrenii, epilepsji, uzależnień, czy poprawy funkcji poznawczych u osób starszych. Dzisiaj do tej listy możemy również dodać ADHD, ponieważ wyniki nowego badania pokazują, że cannabis może także pomóc w problemach wynikających z cierpienia na ADHD (nadpobudliwość psychoruchową).

Naukowcy z King’s College of London przyjrzeli się właściwościom neuroprotekcyjnym cannabis, które sprawiają, że marihuana jest skuteczna w leczeniu takich zaburzeń jak depresja.
Stwierdzono, że te same właściwości przydać się mogą w leczeniu ADHD. Model eksperymentalny był dosyć prosty; naukowcy po prostu wzięli grupę trzydziestu ochotników i połowie z nich wręczyli sprej zawierający cannabis. Następnie poddali uczestników seriom testów. Wyniki pokazały, ze grupa eksperymentalna dostrzegła znaczącą poprawę zarówno pod względem nadaktywności/ impulsywności, jak i ważnych czynników poznawczych, a także poprawy w zakresie tracenia uwagi/ braku uwagi.

Wyniki te są ważne, ponieważ każdy kto cierpi na ADHD lub zna kogoś to ma tę chorobę wie, że dostępne na ADHD leki są naprawdę okropne. Niezależnie od twoich opinii na temat samego stanu (wiele osób uważa, że diagnozy ADHD są zbyt szerokie i często nieuzasadnione), cokolwiek jest w stanie zmniejszyć ilość osób pompowanych tabletkami jest dobrą rzeczą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.