Zestresowany?

Zestresowany? Według nowego badania, trochę marihuany może pomóc. Stres jest jedną z głównych przyczyn zaburzeń związanych z sercem, przyrostem masy ciała, depresją, niezgodą pomiędzy rodziną, ogólnym poczuciem braku szczęścia i jest stanem, z którym każdy z nas walczy w pewnym stopniu. Czynniki środowiskowe przyczyniające się do poziomu stresu mogą wahać się od ciągłych trudności finansowych do konfliktów w pracy, presji społecznej i oczekiwań, problemów zdrowotnych, nagłych strat, trudnych relacji i po prostu… życia samego w sobie.

Fakt, że nie możemy kontrolować każdej rzeczy, która nam się przytrafia wystarczy,aby stres był częścią naszego codziennego życia. Journal of Drug and Alcohol Dependence przeanalizował ostatnio wpływ THC na „reakcje emocjonalne na ostry stres psychospołeczny” i wykazał pewne istotne, i raczej oczywiste, odkrycia dla miłośników marihuany. Okazało się, że cannabis może nam znacznie pomóc w walce ze stresem.

Uniwersytet w Chicago rozpoczął badania w celu ocenienia, czy palacze cannabis naprawdę otrzymują ulgę w codziennym stresie, którą mają tendencję do zgłaszania. Ze względu na to, że istnieje niewiele badań klinicznych, to badanie miało na celu „ocenę wpływu delta-9-tetrahydrokannabinolu (THC), głównego składnika marihuany, na emocjonalne reakcje w związku z ostrym stresorem psychospołecznym wśród zdrowych, młodych osób dorosłych”.

Badanie podzieliło 42 uczestników na trzy grupy. Zgodnie z Elite Daily,

„Pierwsza grupa otrzymywała małą dawkę THC (7,5mg), druga grupa otrzymywała umiarkowaną dawkę (12,5mg), a trzecia otrzymywała placebo, co oznacza, że otrzymywała kapsułkę, która w ogóle nie zawierała THC.”

Następnie uczestnicy zostali poproszeni o przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej, w której zadano im szereg pytań, w tym powiedziano im, aby „odliczać wstecz, zaczynając od odjęcia 13 od pięciocyfrowej liczby” aby wywołać stres.

Każdy uczestnik ocenił swój poziom stresu bezpośrednio po wykonaniu zadania, a także objawy fizjologiczne, które wystąpiły (ciśnienie krwi, poziom kortyzolu, tętno).

Osoby, które otrzymały najniższą dawkę THC, miały mniej negatywnych odpowiedzi emocjonalnych, czy stresowych na to zadanie niż osoby, które otrzymały wyższą dawkę THC.

Wyniki pokazują, że małe dawki THC mogą zmniejszać emocjonalne skutki stresu, ale „wyższe dawki mogą w sposób nieoczekiwany zwiększać negatywny nastrój”.

Tymczasowe skutki marihuany na pamięć krótkoterminową mogą mieć negatywny wpływ na zdolność koncentrowania się w sytuacjach wysokiego stresu, pozostawiając osobę niezadowoloną z wykonywanego zadania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.