Legalizacja marihuany może zapewnić większą ochronę nastolatków przed substancją

Od dziesięcioleci wprowadza się przepisy dotyczące legalizacji marihuany, które mają pomóc chronić młodzież przed dostępem do substancji. Faktem jest jednak, że ten rodzaj zakazu spowodował więcej szkody niż pożytku. Wraz z przygotowaniami Kanady do legalizacji rekreacyjnego wykorzystania marihuany wśród dorosłych, ujawniono prawdziwe fakty i statystyki dotyczące tego, jak faktycznie odbiły się te zakazy na nastolatkach.

Jedną z największych obaw przekazywanych przez przeciwników ruchu legalizacyjnego jest idea, że młodzież zyska łatwiejszy dostęp do produktów zawierających marihuanę. Jednak, kiedy patrzy się na państwa takie jak Kolorado i Waszyngton, gdzie korzystanie z narkotyku jest legalne, liczba nastolatków stosujących marihuanę wcale nie wzrosła.

W rzeczywistości, legalizacja mogła utrudnić uzyskiwanie produktów z marihuaną z powodu ustaw i kar wprowadzonych w celu zapobiegania sprzedaży cannabis osobom nieletnim.

Dorośli nie chcą ryzykować możliwości nabywania legalnej substancji, biorąc pod uwagę tak surowe konsekwencje.

Nielegalna marihuana zwiększa również ostrość kar wobec młodzieży. W Kanadzie młodzież jest najczęściej karaną grupą demograficzną, jeśli chodzi o aresztowania związane z narkotykami. W wieku 12-17 lat oraz 18-25 lat, prawie 80% aresztowań dotyczy wyłącznie marihuany.

Te zwiększone aresztowania mają trwały (negatywny) wpływ na życie młodego człowieka. Mogą hamować przyszłą naukę, zatrudnienie, i zwiększać powagę wszelkich przyszłych doświadczeń związanych z egzekwowaniem prawa. Mimo, że stosowanie cannabis przez nieletnich nie powinno przebiegać bezkarnie, jeśli substancja byłaby całkowicie zalegalizowana, konsekwencje nie byłyby dozgonne.

Największą szkodą, którą robimy dziś młodzieży jeśli chodzi o narkotyki, jest brak edukacji bez osądów i faktów w związku z jej stosowaniem.

Jednym z łatwiejszych sposobów pomagania młodzieży w zrozumieniu stosowania cannabis, jest nawiązanie dialogu, w którym mogą czuć się bezpiecznie, zadawać pytania i wyrażać posiadane obawy. Tego rodzaju dyskusje pomogą w dalszym zrozumieniu zagrożeń związanych ze stosowaniem pochodnych cannabis w wieku nieletnim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.