Kiedy Niemcy Zalegalizują Marihuanę?

Droga do legalizacji: kiedy Niemcy faktycznie zalegalizują konopie?

Spójrzmy na obecny stan przepisów dotyczących konopi w Niemczech i kiedy może stać się to legalne.

Nadal istnieje wyraźne piętno i surowe przepisy dotyczące konopi.

Większość Europy poszła w kierunku legalizacji poprzez dekryminalizację marihuany rekreacyjnej i legalizację użycia medycznego. Są jednak kraje, które wciąż się nie zmieniły, jak Francja. Niemcy to jeden z tych krajów, które mają duże intencje legalizacji, ale do których jest jeszcze daleka droga.

Pomijając stereotypy, Niemcy są dość surowe. Istnieje wiele przepisów i zasad, które nieco utrudniły przejście na legalne zażywanie konopi indyjskich. Wspaniałą wiadomością jest to, że ogólny obraz marihuany jest zdekryminalizowany w celach rekreacyjnych i legalny w celach leczniczych. Jednak istnieją pewne obszary, które są dość niejasne. Na przykład, chociaż używanie konopi jest zdekryminalizowane, posiadanie nie jest, co sprawia, że ​​dość trudno jest uniknąć kłopotów.

Jaki jest obecny status prawny konopi w Niemczech?

Przepisy dotyczące konopi są w Niemczech dość surowe. Istnieje wiele różnych kategorii i kompleksowych przepisów dla wszystkich z nich. Przyjrzyjmy się, jak posiadanie, sprzedaż i dostawa oraz uprawa są regulowane w tym kraju.

Palenie marihuany może w pewnym momencie stać się w Niemczech legalne. Przejawiono już nie raz taką wolę wśród polityków. Jednak wdrożenie tego jest utrudnione przez prawo międzynarodowe, biurokrację i przepisy podatkowe. Aktywiści chcą przyspieszenia procesu.

Czy posiadanie marihuany w Niemczech jest legalne?

Posiadanie marihuany jest w Niemczech nielegalne. Zgodnie z niemiecką federalną ustawą o środkach odurzających (Betäubungsmittelgesetz) w przypadku przyłapania na posiadaniu jakichkolwiek narkotyków sprawcy grozi do pięciu lat więzienia.

Jednak używanie konopi indyjskich nie jest wymienione jako przestępstwo. Jeśli przestępca zostanie złapany z niewielką ilością marihuany do użytku osobistego, prawo przewiduje szereg alternatyw dla wniesienia oskarżenia. Pozostawia to pewne szare obszary, które utrudniają wytyczenie granicy, a także mogą prowadzić do subiektywnej interpretacji prawa.

Jakie jest rozporządzenie dotyczące sprzedaży i dostaw konopi?

Sprzedaż i dostawa konopi są oczywiście nielegalne. Przestępca może otrzymać karę pozbawienia wolności do pięciu lat, która może zostać przedłużona nawet o piętnaście lat!

A co z uprawą konopi? Czy mogę uprawiać zioło w Niemczech?

Nielegalna jest również uprawa marihuany w Niemczech. Osoby uznane za winne są traktowane tak samo jak osoby oskarżone o sprzedaż lub dostarczanie konopi indyjskich.

Jaka ilość marihuany jest uważana za małą według niemieckich standardów?

Problem polega na tym, że nie ma jednego standardu. Federalny Trybunał Konstytucyjny podkreślił niejednoznaczność wokół terminu „mała ilość” w 1994 roku. W tamtym czasie każde państwo niemieckie miało własną definicję tego, co to oznacza.

Federalny Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że przy ustalaniu, czy ilość marihuany była mała, czy nie, należy wziąć pod uwagę ilość i moc, a nie tylko wagę. Należy zauważyć, że niektóre niemieckie kraje związkowe są bardziej tolerancyjne w stosunku do ograniczonego osobistego używania konopi niż inne.

W przypadku złapania z konopiami osoba musi być w stanie wykazać, że konopie były przeznaczone wyłącznie do użytku osobistego i nie zostaną sprzedane ani rozprowadzone innym osobom. Musi być również jasne, że nie stwarza się niebezpieczeństwa dla nikogo innego, więc wracamy również do tych trzech kryteriów, o których mowa powyżej.

Rozporządzenie pozostawia wiele do interpretacji, co niestety może prowadzić do poważnych niejasności proceduralnych. Ilość uznawana za „do użytku osobistego” różni się w zależności od kraju związkowego i waha się od sześciu gramów w większości miejsc do 15 gramów w Berlinie.

Jakie jest podejście do marihuany leczniczej w Niemczech?

Począwszy od 2017 roku, kiedy w Niemczech wprowadzono nowe przepisy, zalegalizowano używanie marihuany leczniczej. Od tego momentu niemiecki rynek konopi leczniczych stał się największym w całej Europie.

Jednym z największych wyzwań była konieczność importowania tej leczniczej marihuany z zagranicy. Ponadto Niemcy zdały sobie sprawę, jak ważny jest rozwój krajowego przemysłu i spodziewały się pierwszych zbiorów pod koniec 2020 roku. Pandemia opóźniła te dostawy, ponieważ istniały inne priorytety.

Co przyniesie przyszłość legalizacji marihuany w Niemczech?

Ramy prawne zostały ustawione w kierunku legalizacji, a większość stron zgadza się lub włącza te zasady do swoich obietnic. Jednak większość Niemców sprzeciwia się legalizacji konopi, ponieważ nadal ma ona negatywne konotacje w wielu starszych grupach ludności.

Niezależnie od opinii świat zmierza w kierunku legalizacji i wygląda na to, że dołączą też Niemcy. Po drodze pojawiają się pewne przeszkody i przeszkody, takie jak przepisy podatkowe, prawo międzynarodowe i biurokracja.

Aby ułatwić złożony proces legislacyjny, potrzeba wszystkich krajów związkowych i wielu zaangażowanych organów. Rozmowa dotyczy m.in. rolnictwa, ochrony młodzieży, policji, podatków i zdrowia. Chociaż może być zainteresowanie, istnieje wiele różnych obszarów, które należy najpierw wyrównać. Jedną z największych obaw Niemiec są konwencje antynarkotykowe ONZ. Nadal wymagają one surowego ścigania, a niektóre kraje obawiają się konsekwencji. Niemniej jednak Urugwaj i Kanada oraz 21 stanów Stanów Zjednoczonych nie poniosły jeszcze żadnych znaczących konsekwencji.

Wszystko wskazuje na legalizację, ale najważniejszy krok to prawdziwa dekryminalizacja, bo to znacznie ułatwiłoby sprawę. Mamy nadzieję, że wkrótce Niemcy zostaną dodane do listy krajów, które zaakceptowały marihuanę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.