FDA zatwierdza pierwsze w historii płynne, syntetyczne THC

US Food and Drug Administration po raz pierwszy zatwierdziło przepisywanie płynnej postaci dronabinolu (syntetycznego THC), które ma być sprzedawane pod nazwą handlową Syndros.

Nowa formuła leku produkowana przez Insys Therapeutics, została zatwierdzona do stosowania u pacjentów z AIDS (jako stymulacja apetytu) oraz z nowotworem (jako środek przeciwwymiotny).

Dostawca farmaceutyczny przewiduje publiczne wprowadzenie leku w pierwszej połowie przyszłego roku.

FDA zatwierdziło początkowo stosowanie i przepisywanie dronabinolu jako pigułki doustnej, sprzedawanej pod nazwą handlową Marinol – w 1985 roku. Marinol obecnie sklasyfikowany jest jako substancja Grupy 3 kontrolowanych substancji zgodnie z Controlled Substances Act.
Przepisywanie leku pozostaje stosunkowo mało popularne wśród pacjentów i lekarzy, głównie ze względu na opóźnione dostawy, wysoki poziom biodostępności oraz potencjalne skutki uboczne, które wydają się być dużo większe niż w przypadku palenia lub waporyzowania marihuany.

Odrębny syntetyczny lek kannabinoidowy, nabilon (nazwa handlowa Cesamet) został zatwierdzony przez FDA do stosowania w roku 2006.

Insys Therapeutics otrzymało już wcześniej zatwierdzenie jednego ze swoich leków przez FDA w 2014 roku, a był to preparat farmaceutyczny kannabidiolu (CBD).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.