75 procentowy wzrost

Nowojorski program badań nad cannabis rozszerza się do ponad 3500 akrów i dziewięciu regionów stanu.

Gubernator stanu Nowy Jork, Andrew M. Cuomo ogłosił na początku tego miesiąca, że 62 nowe gospodarstwa i firmy otrzymały zezwolenie na uprawę cannabis w ramach stanowego programu badawczego.
Trzyletni program pilotażowy w zakresie przemysłowych badań nad cannabis wzrośnie do około 3500 akrów w całym Nowym Jorku, co stanowi 75 – procentowy wzrost w porównaniu do zeszłego roku.

Tegoroczne projekty skoncentrują się przede wszystkim na potencjale cannabis jako źródło pokarmu, błonnika, produktów spożywczych oraz przemysłowych. Naukowcy będą również badań naturalne korzyści płynące z kannabidiolu (CBD) oraz kosmetyków i produktów do pielęgnacji ciała z olejkiem cannabis. Celem jest również dalszy rozwój biotechnologii i metod hodowli roślin w pomieszczeniach.

Oprócz ponad 60 nowych gospodarstw i firm certyfikowanych do uprawy cannabis, 18 przedsiębiorstw zarejestrowało się w celu przetwarzania plonów w oleje CBD, żywność, napoje, materiały włókiennicze i budowlane.

Konopia, niepsychoaktywna odmiana cannabis, uprawiana jest od epoki kamienia łupanego w celu otrzymywania nasion, pulpy, błonnika czy oleju. Ekologicznie zrównoważona uprawa oferuje ponad 25.000 aplikacji.

„Zaangażowanie naszego gubernatora i partnerów legislacyjnych do uczynienia programu sukcesem, otworzyło wiele nowych możliwości w nowojorskim rolnictwie i wielu innych dziedzinach” – powiedział komisarz ds. rolnictwa, Richard Bell. „Istnieją tysiące zastosowań przemysłowej konopi, a nowe projekty badawcze z pewnością wzmocnią nasze zrozumienie wielu z tych korzyści.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.