Nowa guma do żucia pomagająca w uzależnieniu od opioidów

Czy żucie gumy pomoże Ameryce stawić czoła rosnącemu uzależnieniu od opioidów? AXIM Biotechnologies, Inc. (AXIM Biotech) (OTC: AXIM), światowy lider w dziedzinie badań i rozwoju kannabinoidów uważa, że tak – może. I prawdopodobnie mają rację, ponieważ właśnie wnieśli wniosek o patent na produkt, który może to zrobić.

Uzależnienie od opioidów jest obecnie poważnym problemem w Ameryce. Stany z legalną medyczną marihuana wykazały mniejszą liczbę osób uzależnionych od opioidów poszukujących leczenia.

Firma AXIM Biotechnologies, Inc. złożyła właśnie wniosek do amerykańskiego Urzędu Patentów i Znaków Towarowych (USPTO) o U.S. Application Serial Number 62/410 469, patent dotyczący kompozycji gumy do życia, która wykorzystuje kontrolowane uwalnianie kannabinoidów i agonistów opioidów i/lub antagonistów do leczenia uzależnienia. Guma do żucia może być również stosowana w leczeniu chronicznego bólu.

Agonista to substancja chemiczna, która wiąże się z receptorem i aktywuje go wywołując reakcję biologiczną. Pełni agoniści opioidów aktywują receptory opioidowe w mózgu, co prowadzi do pełnego efektu opioidowego. Hydrokodon, metadon, morfina, opium, oksykodon – to pełni agoniści opioidowi. Jednakże każdy z nich w pewnym stopniu powoduje działania niepożądane, takie jak zmniejszona możliwość oddechu, co może prowadzić do nudności, wymiotów, zapalenia płuc, zaparć itp.

Antagonista jest substancją, która blokuje lub tłumi reakcje pośredniczone przez agonistę. Antagoniści opioidów blokują opioidy, przyczepiając się do tych samych receptorów opioidowych bez aktywowania ich. Naltrekson i nalokson są antagonistami opioidów. Antagoniści wiążą się z tymi samymi receptorami co agoniści, zmniejszając ich negatywne skutki uboczne.

Uzależnienie od opioidów jest poważnym światowym problemem, który wpływa na zdrowie, społeczeństwo i gospodarkę wszystkich społeczeństw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.