Policjanci wkroczyli na teren apteki

Na kilka dni przed ogłoszeniem przez rząd prowincji ścisłego planu regulowania sprzedaży cannabis, policjanci z Toronto wkroczyli do apteki, która oferowała bezpłatne leczenie od opioidów skierowane do osób uzależnionych.

Aresztowano sześć osób z Eden Medicinal Society i oskarżono o posiadanie, posiadanie w celu handlu, i posiadanie dochodów z przestępstwa.

Zdaniem dyrektora społeczności Eden, Tyler James, skonfiskowano produkty na około 50.000 dolarów, a w tym akcesoria oraz produkty cannabis same w sobie, a także kamery bezpieczeństwa oraz 10.000 dolarów w tabletkach THC.

Program pochodzi z Vancouver. Sieć aptek podjęła decyzję o rozpoczęciu programu w Toronto zgodnie z postanowieniami ustanowionymi przez Canadian Association of Medical Cannabis Dispensaries.

Program w Toronto obejmował tylko sześciu pacjentów. Każdy z nich identyfikował się jako uzależniony od opioidów i każdy z nich reagował pozytywnie na przyjmowane 30 – miligramów kapsułek THC jako substytutu opioidów.

James obawia się, że przez policjantów Eden nie będzie w stanie pomóc pacjentom, którzy im zaufali.

„Pacjenci będą musieli znaleźć własne środki na zakupienie kapsułek THC lub wrócić do stosowania opioidów.”

Kanada jest drugim miejscem na liście jako konsument opioidów i obecnie przeżywa kryzys fentanylu. Według klinicznego badacza, Alan Bell z University of Toronto, opioidy to bardzo zły pomysł w leczeniu bólu chronicznego. Ale jak również wspomina, kannabinoidy mogą być bardzo skuteczne.

Według naukowca, powinno się rozważyć zastąpienie opioidów konopiami indyjskimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.