Kultura Cannabis w Indiach 

Wszystko, co kiedykolwiek chciałeś wiedzieć o kulturze cannabis w Indiach.

Wzmianki o konopiach sięgają czasów Wed, a ta słynna roślina jest wręcz wpleciona w historię Indii. Od wielbicieli Shiv po bhang, można powiedzieć, że niebo jest tu granicą.

Kliniczne wykorzystanie konopi zostało przedstawione w przekazach ajurwedyjskich i zaskakująco związane z Lordem Shivą. Konopie indyjskie są częścią naszego stylu życia – dla większej ilości osób, niż zdajemy sobie z tego sprawę. Nawet dzisiaj picie bhangu, szczególnie podczas celebracji Holi, nie jest niczym dziwnym. Czy aby nadszedł czas, aby celebrować i przywracać tę kulturę?

Należy pamiętać, że kryminalizacja cannabis w Indiach jest zachodnim imperialistycznym importem.

Konsekwencje to coś, co Indie próbowały wytrzymać od dłuższego czasu. Pod presją kryminalizacji przez Stany Zjednoczone w 1985 roku ustawa o środkach odurzających i substancjach psychotropowych (NDPS) władz publicznych to starożytne prawo, które bezskutecznie próbuje kontrolować używanie konopi indyjskich.

Czy to bhang, ganja czy charas, wszystkie te produkty były oferowane jako „Prasad” w świątyniach Shiv w całym kraju, czyniąc Bhole Nath lub Lord Shiva zasadniczo ambasadorami cannabis w Indiach. Piętno konopi w Indiach nie istniało, częściowo dlatego, że uważano je za substancję dla niższej klasy. W rzeczywistości rekreacyjne używanie marihuany było legalne do 1985 roku; a w Indiach można było znaleźć sklepy rządowe z marihuaną. Konwencja Genewska z 1961 roku nałożyła we wszystkich krajach-sygnatariuszach obowiązek zaprzestania używania i sprzedaży leków uznanych za niszczące, czego przestrzegały Indie. Konopie zostały niedbale połączone z kokainą lub heroiną.

Tak czy inaczej, bojkot nigdy nie został naprawdę podtrzymany. Skąd wiemy? Niedawny raport przeprowadzony przez All India Institute of Medical Sciences wykazał, że tylko w ciągu ostatniego roku około 7,2 miliona Hindusów paliło marihuanę.

W 2018 r. dwa największe miasta Indii — New Delhi i Bombaj — spożyły odpowiednio 38,2 i 34 tony konopi. W badaniu wykorzystano dane Biura Narodów Zjednoczonych dotyczące raportów o narkotykach i przestępstwach, które również poinformowały, że Indie mają najniższą detaliczną cenę marihuany na świecie.

Odmiany cannabis z Idukki, Malany, Bengalu, Biharu i Kasol są powszechnie znane ze swojego niezwykłego haju. Sława przyciąga użytkowników konopi z całego świata na jedne z najlepszych wycieczek. Wzrost częstotliwości używania konopi jest również widoczny w rosnącej liczbie sklepów sprzedających bibułki i nie tylko (wszystkie czerpią korzyści z tej nielegalnej konsumpcji).

Przemysł filmowy Bollywood ma również historię nawiązującą do konopi w całej okazałości. Od piosenek takich jak Jai Jai Shiv Shankar, Manali Trance, Babaji Ki Booty po filmy takie jak Kapoor and Sons, Go Goa Gone i Zindagi Na Milegi Dobara, znajdziesz wiele odniesień do marihuany.

Kultura konopi w Indiach to trochę paradoks. Palenie jest przestępstwem, ale picie bhangu jest całkowicie dopuszczalne. Prawdziwe pytanie brzmi, czy marihuana jest tak szkodliwa, jak przedstawiają to władze. Najwyraźniej wcale nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.