Legalna marihuana w Illinois

Czy Illinois stanie się kolejnym stanem, który zalegalizuje marihuanę? Podstawowe głosowanie w referendum wydaje się wskazywać, iż istnieje wyraźna możliwość, że tak właśnie się stanie.
A ze względu na to, że Illinois posiada już program medycznej marihuany oraz marihuana jest tam zdekryminalizowana – perspektywa ta wcale nie jest tak daleko.

W marcu wyborcy Cook County, Illinois prawdopodobnie doczekają się referendum obejmującego ich głównych wyborców. Powiatowi delegaci John Fritchey i Luis Arroyo wyrazili zainteresowanie możliwością legalizacji marihuany w Cook County. Chcą ją zalegalizować w całym stanie Illinois.

W oświadczeniu dla CBD, Fritchey powiedział, że legalizacja rekreacyjnej marihuany w stanie da w przybliżeniu 500 milionów przychodów podatkowych. Brzmi nieźle!
W końcu pierwszy miesiąc sprzedaży rekreacyjnej marihuany w Nevadzie przyniósł około 3,7 miliona dolarów wpływów z podatków. Liczby mówią same za siebie. Podatki pochodzące od marihuany w Colorado oraz Oregonie również są dosyć znaczne. Dochody z tych podatków lokowane są w programy, które poprawiają życie mieszkańców danych stanów.

Jak myślicie, czy wpływy podatkowe to dobra motywacja do legalizacji cannabis? Naszym zdaniem powód nie jest do końca ważny, ale chętnie usłyszymy wasze zdanie na ten temat. Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach lub prywatnych wiadomościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.