Wszystko, Co Musisz Wiedzieć o Uprawie Konopi

Produkcja konopi jest legalna odkąd w 2018 roku pojawiła się ustawa Agrісulturаl Imрrоvеmеnt Aсt. Stany Zjednoczone zalegalizowały uprawę konopi, a teraz generują miliardy dolarów w dochodach podatkowych ze swoich przedsięwzięć związanych z konopiami indyjskimi.

Producenci upraw konopi muszą jednak przestrzegać obowiązujących przepisów prawa rolnego wraz z amerykańskim prawem rolnym z 2014 r. i prawem z 2018 r.

Dlaczego warto uprawiać konopie?

Konopie rosną mocniej niż kukurydza, i wymagają mniej wody, dobrych, ziół i nawozów, co daje reputację trwałego rezultatu. Roślina ma ponad 25 000 znanych zastosowań i jest bardzo ekologiczna alternatywą dla innych powszechnych upraw na dużą skalę.

Masowe ilości produktów konopnych z biomasy są potencjalnymi surowcami do karmienia zwierząt, produkcji biopaliw, papieru i tekstyliów. Nasiona i olej z nich wytworzony mają wiele zastosowań zarówno kulinarnych, jak i przemysłowych. Możliwe jest nawet wytwarzanie alternatywnych materiałów budowlanych z emisją, takich jak beton konopny, które są bardziej pochłaniające od innych.

Jednym z najbardziej lukratywnych gałęzi przemysłu, które badają hodowcy konopi, jest produkcja oleju CBD, który jest lekiem nie zawierającym THC.

Jakie są idealne warunki do uprawy konopi?

Konopia jest całoroczną rośliną, która rozwija się dobrze w większości części kraju, z wyjątkiem skrajnych warunków i wysokości.

Rozwija się w ciepłe dni i najlepiej rośnie w dobrze przepuszczalnej glebie, która jest bogata w materię organiczną. Stosowane konopie są zwykle wysiewane dokładnie tam, gdzie powinny rosnąć rośliny (nie przesadza się ich ze względu na wzrost do innej donicy). Powinny być sadzone po dacie ostatniego mrozu. Ugruntowane rośliny konopi są dość odporne na suszę, ale sadzonki wymagają nawadniania przez pierwsze sześć tygodni, gdy gleba jest sucha.

Jakie są największe przeszkody w uprawie konopi?

Konopiom są często przypisywane wspaniałe właściwości sekwestracji węgla, zmniejszeniu zanieczyszczenia rolnictwa i umożliwieniu rolnikom robienia dużych problemów. Ale rzeczywistość nie jest taka prosta. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać, zanim zdecydujesz, czy konopie są dla Ciebie właściwe.

• Potrzebujesz dużo ziemi: jest to uprawa odpowiednia do zastosowań przemysłowych, nie do sprzedaży na rynku rolników. Podobnie jak w przypadku większości zbóż, trudno jest uprawiać konopie bez sadzenia co najmniej 50 akrów.

• „Wskaźnik biurokracji” jest wysoki: ze względu na swoją otchłań prawną, hodowcy konopi potrzebują indywidualnych licencji ze swojego stanu. Producenci mogą również podlegać krytycznej kontroli. Tam, gdzie jest to legalne, rolnicy powinni przetestować swoje rośliny konopi, aby upewnić się, że są poniżej pewnego limitu zawartości THC. Jeśli okaże się, że twoje rośliny mają zbyt dużo THC, mogą zostać zniszczone.

• Właściwe nasiona mogą być trudne do znalezienia: Hodowcy konopi są zwykle zobowiązani do sadzenia roślin, które posiadają niską zawartość THC, ale niestety nasiona przemysłowe konopi nie są zbyt popularne.

• Najczęściej dostępny sprzęt rolniczy nadaje się również do uprawy konopi, chociaż często wymagane są niestandardowe modyfikacje, aby zapobiec zapchaniu się maszyn. Specjalna maszyna potrzebna do przetwarzania włókna konopnego również nie jest łatwo dostępna. Aby uniknąć kosztownych zakupów nowego sprzętu, producenci mogą zatrudnić osoby, które mogą przetwarzać surowy materiał roślinny na poziomie regionalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.