Korzyści Sportowe Dla Atletów Stosujących Cannabis

Nie powinno dziwić, że sportowcy uprawiający sporty ekstremalne prawdopodobnie używają konopi indyjskich, zwłaszcza ci, którzy uprawiają sporty, które zapewniają ogromne przypływy endorfin.

W badaniach wykazano, że sporty ekstremalne angażują receptory endokannabinoidowe znajdujące się w mózgu. Ponadto wykazano, że zaangażowanie tych receptorów sprzyja wzrostowi neuronów. M.N. Hill wykazał, że odrętwienie końca receptorów endokannabinoidowych w mózgach szczurów hamuje wzrost komórek mózgowych, który jest zwykle związany z ćwiczeniami.

Podczas gdy konopie indyjskie mogą oferować podobny przypływ endorfin, co sporty ekstremalne, istnieją inne korzyści dla wyników sportowych osób, które biorą udział w ich konsumpcji.

Przede wszystkim wykazano, że używanie konopi indyjskich zwiększa koncentrację.

Niezależnie od tego, czy sportowcy wpadają w wielką falę, unikają ciężkich ciosów, czy balansują podczas poruszania się z ekstremalną prędkością, skupienie sportowca może być różnicą między pierwszym miejscem a podróżą do szpitala.

Konopie indyjskie mogą pomóc poprawić skupienie sportowca w ekstremalnych warunkach.

Ponadto, naukowcy z Vanderbilt University wykazali, że sygnalizacja endokannabinoidowa tłumi reakcje fizjologiczne związane z lękiem. Nawet najlepsi sportowcy w sportach ekstremalnych będą odczuwać niepokój przed, w trakcie i po zawodach. Używanie marihuany w tych czasach może pomóc zmniejszyć niepokój sportowca, a następnie poprawić jego ogólną wydajność.

Czy wszyscy atleci sportów ekstremalnych powinni używać marihuany?

Krótko mówiąc, odpowiedź brzmi nie. Używanie konopi w sportach ekstremalnych z pewnością nie jest dla każdego sportowca. Jednak ci, którzy dostrzegają korzyści, jakie ma do zaoferowania marihuana, nie powinni się wstydzić. Wykazano, że marihuana pomaga wielu sportowcom szybciej się regenerować i poprawiać wyniki, co czyni ją realną opcją dla każdego, kto chce zwiększyć swoje umiejętności.

I podczas gdy wiele sportów zakazuje używania konopi podczas zawodów lub w ogóle, organy zarządzające sportami zawodowymi zaczynają akceptować naukę stojącą za medycznymi i sportowymi korzyściami oferowanymi sportowcom używającym konopi i ich różnych form. Jej stosowanie staje się coraz powszechniej akceptowane, co miejmy nadzieję spowoduje w niedalekiej przyszłości złagodzenie ograniczeń dotyczących spożycia konopi przez sportowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.