Jak Długo Marihuana Pozostaje w Twoim Organizmie?

Jak długo marihuana pozostaje w twoim systemie po jednym użyciu?

Możesz się martwić testem narkotykowym, który zostanie przeprowadzony w twoim miejscu pracy, a może jesteś nowy i naprawdę chcesz wiedzieć, jak długo marihuana pozostaje w twoim organizmie po jednym użyciu.

Właściwie niemożliwe jest dokładne określenie czasu, przez jaki marihuana może pozostać w ciele. Wynika to z tego, że na ten okres wpływają różne czynniki.

Innymi słowy, nie ma uniwersalnego standardu, który dokładnie pokazuje, jak długo marihuana pozostaje w twoim systemie; jednak istniejące badania mogą pomóc w uzyskaniu przybliżonego oszacowania czasu trwania.

Istnieją detektory używane do testowania obecności metabolitu THC w organizmie. Metabolit można wykryć w następujących substancjach:

• Krew
• Mocz
• Ślina
• Włosy

Jak długo marihuana pozostaje w twoim organizmie: Krew?

W momencie wdychania trawki trwa to zaledwie kilka sekund, a THC można wykryć w składniku osocza krwi przez wiele godzin. Zależy to od częstotliwości i ilości, którą spożywasz. Stężenie THC w osoczu osiąga szczyt już po 3-8 minutach po inhalacji. Następnie zmniejsza się natychmiast z okresem półtrwania około 30 minut. THC jest wykrywalny we krwi przez kilka godzin, ale jego metabolity można wykryć przez kilka tygodni.

Jak długo marihuana pozostaje w twoim organizmie: Mocz?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, metabolity THC są rozpuszczalne w tłuszczach, co oznacza, że ​​rozpuszczają się w tłuszczach lub olejach, a nie w wodzie. Dlatego rozpuszczają się w komórkach tłuszczowych i pozostają do momentu ich spalenia.

Po spaleniu komórki zrzucają metabolity z powrotem do krwi. Gdy krew przemieszcza się w organizmie, metabolity THC są eliminowane w wątrobie i wydalane z moczem. Czas, w którym THC można wykryć w moczu, zależy głównie od następujących czynników:

Zawartość tkanki tłuszczowej — im większa zawartość tłuszczu w organizmie, tym dłużej trwa oczyszczanie metabolitów THC.

Tempo metabolizmu – tempo metabolizmu to szybkość, z jaką organizm wszystko przetwarza chemicznie. Jeśli tempo metabolizmu jest niskie, metabolity THC będą wykrywalne w moczu przez dłuższy czas.

Częstotliwość spożywania marihuany – w przypadku osób często palących lub spożywających większe dawki, ich mocz będzie dłużej prezentował metabolity THC.

Jak długo marihuana pozostaje w twoim organizmie: Ślina?
Zarówno w przypadku nałogowych, jak i okazjonalnych palaczy THC i jego metabolity można wykryć w ich ślinie w taki sam sposób, jak wykrywa się je we krwi i moczu. Obecność tych substancji w ślinie zależy od częstotliwości przyjmowania i dawki, którą wdychasz.

Jednakże, jeśli jesteś nałogowym lub częstym palaczem, THC i jego metabolity mogą pozostawać w ślinie przez 29 dni, podczas gdy w przypadku palaczy okazjonalnych substancja pozostaje od jednego do trzech dni.

Jak długo marihuana pozostaje w twoim organizmie: Włosy?

Test włosów nie jest dokładny, jeśli chodzi o badanie obecności THC marihuany i jego metabolitów w twoim systemie. THC może zostać przeniesiony do mieszków włosowych osób niepalących poprzez kontakt z dłonią lub potem. Ilekroć zbliżysz się do osoby palącej, dym może przyczepić się do włosów na głowie lub ciele. Po dotarciu do organizmu THC i jego metabolity mogą być wykrywane przez dłuższy czas, do 90 dni.

Jak pozbyć się marihuany z organizmu?

1. Jedz właściwe jedzenie

Jak powiedzieliśmy wcześniej, metabolity THC są rozpuszczalne w tłuszczach i olejach. Dlatego unikasz tłustego jedzenia na kilka dni lub tygodni przed badaniem. Powinieneś jeść żywność bogatą w błonnik i przeciwutleniacze.

Owoce, warzywa i zboża to dobre opcje w tej kwestii. Lemoniada i inne owoce cytrusowe są pełne czynników detoksykujących. Herbata pomoże również wypłukać marihuanę z organizmu.

2. Pij dużo wody

Przyjmowanie dużej ilości wody zwiększa częstotliwość wizyt w toalecie. W tym procesie THC i jego metabolity można łatwo usunąć z wykresu. Dlatego pozostań nawodniony przez dni czekające na test.

3. Ćwiczenia

Tłuszcz to życie metabolitów THC; dlatego za każdym razem, gdy ćwiczysz, organizm spala więcej tłuszczów, uwalniając je do krwi w celu usunięcia przez wątrobę. Ilekroć się pocisz, toksyny opuszczają twoje ciało wraz z potem.

Dlatego upewnij się, że wykonujesz wiele ćwiczeń, które sprawią, że będziesz się pocić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.