Przedawkowanie Marihuany Jest Mało Prawdopodobne

Przedawkowanie podczas spożywania marihuany jest bardzo mało prawdopodobne.

Kiedy myślimy o przedawkowaniu, myślimy, że dana osoba umiera lub przynajmniej zbliża się do tego stanu; prawda jest taka, że ​​spożywanie większej ilości substancji, niż jesteśmy w stanie udźwignąć, jest przerażające, nawet jeśli nie jest śmiertelne. Na szczęście przedawkowanie marihuany nie jest fizjologicznie możliwe i można wiele zrobić, aby złagodzić skutki zazieleniania, nawet jeśli w danej chwili jest to niewygodne lub przerażające.

Kiedy ostatnio słyszałeś, że ktoś umiera z powodu przedawkowania marihuany? Zwykle, gdy słyszymy o przedawkowaniu, dzieje się tak z powodu opioidów (takich jak fentanyl), a konopie indyjskie nie są opioidami. Ponadto, marihuana nie może cię zabić, o czym media często nie wspominają — po prostu nie można spożyć śmiertelnej dawki marihuany.

Niestety, narastający kryzys związany z opioidami stał się tak śmiertelny, że według rządu Kanady w okresie od kwietnia do czerwca 2021 r. umierało około 19 osób dziennie z powodu zatrucia opioidami. Jednak w przypadku marihuany to inna historia.

Według National Institute on Drug Abuse (NIDA), agencji rządowej zajmującej się zażywaniem narkotyków i uzależnieniami, nie zarejestrowano zgonu osoby dorosłej, który można przypisać wyłącznie marihuanie. Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom stwierdza również, że chociaż używanie zbyt dużej ilości marihuany może powodować skrajne zamieszanie, stres emocjonalny, podwyższone ciśnienie krwi, tętno, silne nudności lub niezamierzone obrażenia, „śmiertelne przedawkowanie jest mało prawdopodobne”.

Jak dużo to za dużo?

Cóż, nie ma prostej odpowiedzi. Każdy ma inną tolerancję na konopie indyjskie. Niektórzy dobrze tolerują konopie indyjskie, podczas gdy inni nie.

Produkty z konopi różnią się również siłą działania, co oznacza, że ​​zawsze zaczynaj od spożycia niewielkiej ilości — zwłaszcza jeśli jesteś nowicjuszem. Tak więc, na przykład, jeśli pierwszy raz wapujesz odmianę z wysokim poziomem THC lub czymś innym niż zwykle, weź kilka wdechów, aby zobaczyć, jak zareagujesz.

Produkty jadalne niosą ze sobą nieco większe ryzyko przyjęcia zbyt dużej ilości, ponieważ odczuwanie efektów może zająć od 20 minut do kilku godzin. Częstym błędem jest przyjmowanie większej ilości bez czekania co najmniej dwóch godzin na odczuwanie efektów, co przekłada się na nieprzyjemne doświadczenie.

Konopie indyjskie rzeczywiście niosą ze sobą ryzyko nieprzyjemnych, niechcianych lub negatywnych skutków, a niektórzy ludzie szukają opieki medycznej w związku z tymi problemami. Jednak efekty te są zwykle psychologiczne, takie jak atak paniki. I ostatecznie te przypadki nadal nie są przedawkowaniem, ale negatywnymi reakcjami.

Jak wygląda negatywna reakcja?

• Dezorientacja
• Zwiększone pragnienie lub suchość w ustach
• Nudności lub wymioty
• Problemy z koncentracją
• Wolniejsze czasy reakcji
• Suche oczy
• Zmęczenie lub letarg
• Bóle głowy
• Zawroty głowy
• Zwiększone tętno
• Napady lęku i paniki.

Ogólnie rzecz biorąc, konopie indyjskie sprzyjają relaksacji, zmniejszają niepokój i zmniejszają objawy wielu schorzeń. Jednak niektóre osoby mogą reagować inaczej, zwłaszcza jeśli spożywają zbyt dużo, co może powodować niektóre z wymienionych powyżej skutków ubocznych. Negatywne reakcje mogą trwać od 20 minut do sześciu godzin. Nie ma jeszcze żadnych doniesień o śmierci osoby dorosłej z powodu tego typu skutków ubocznych. Tak więc przedawkowanie podczas spożywania marihuany jest mało prawdopodobne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.