Konopia dookoła nas

Baterie

Ze względu na to, że baterie litowe w iPhonach umierają zbyt szybko, oczywiste jest, że technologia magazynowania energii musi ewoluować – i cannabis może się do tego przyczynić.
Raporty mówią, że naukowcy koncentrują się na wykorzystaniu konopi do produkcji bardziej wydajnych kondensatorów. Inżynieria jest ogólnie dość skomplikowanym tematem, ale kluczem jest odpowiednie wykorzystanie włókien konopnych, w podobny sposób w jaki wykorzystuje się grafen, silny materiał będący przewodnikiem elektrycznym. Konopie są znacznie tańsze, więc koszty produkcji mogą spać i, miejmy nadzieję, spadnie także cena baterii i ładowarek.

Okulary

Eyewear, z siedzibą w Edynburgu w Szkocji, została założona przez Sam Whitten i produkuje konopne oprawki do okularów.
Są lżejsze niż plastikowe ramki, mają połowę ich wagi. Każda z ramek ma swój własny, unikalny wzór. Mimo że soczewki są nadal plastikowe, firma ogłosiła niedawno, że przenosi firmę na wyższy poziom, jeszcze bardziej ulepszając technologię.

„Chcemy zmniejszyć obciążenie jakie powodują tworzywa sztuczne na środowisko” – mówi Whitten.

Materiały budowlane

Materiały budowlane z konopi do naprawdę ekscytująca kwestia, szczególnie w regionach świata, w których zasoby są bardzo mocno ograniczone. Oczywiście, uprawy konopi rosną znacznie szybciej niż lasy. Przykładowo, drzewa potrzebują około 20 lat, żeby były użyteczne, a konopie tylko trzech miesięcy. W niektórych klimatach rolnicą mogą rocznie zebrać konopię cztery razy. Z konopi mogą być wykonane materiały takie jak beton i tworzywa sztuczne używane do orurowania.

Pasza dla zwierząt gospodarskich

Uprawa paszy dla zwierząt wymaga wielu zasobów: ziemi, nawozów, wody. Jednak zastosowano w paszach dla zwierząt konopie i stwierdzono, że mają dobry wpływ na zwierzęta. Podobno dzięki konopi bydło zyskuje beztłuszczową masę mięśniową, co oczywiście rokuje bardzo dobrze. Kwasy tłuszczowe i wysoka zawartość oleju wspomagają trawienie u zwierząt.
Badania wykazały, że skupienie się na produkcji konopi zmniejszyłoby koszty zasobów hodowlanych i doprowadziło do produkcji lepszej jakości produktów.

Kosmetyki

Na obecny rynek wkraczają produkty kosmetyczne zawierające olej z nasion konopi. Olej z nasion konopi jest obecny w wielu produktach kosmetycznych, takich jak żel do stylizacji włosów, krem do rąk, czy balsam do ust. Mimo że olej z nasion konopi posiada niewielkie ilości THC, przetwarzanie nasion w olej usuwa jakiekolwiek właściwości psychoaktywne. W oleju pozostają natomiast przeciwutleniacze, takie jak witaminy A, C i E, a także kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Produkty są wchłaniane bezpośrednio przez skórę i włosy, nie dostają się do krwiobiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.