Najstarsza roślina domowa

Być może ludzie nie są „przeznaczeni” do konsumpcji cannabis, ale marihuana z pewnością była kluczowym elementem rozwoju historii rolnictwa, medycyny oraz duchowości.

Niektórzy teoretycy nawet twierdzą, że uprawa cannabis mogła odegrać istotną rolę w procesie przekształcania społeczeństwa łowców i zbieraczy w społeczeństwo rolnicze. Z dotychczasowych dowodów wynika, że cannabis pochodzi oryginalnie z Bliskiego Wschodu. To ten sam region, który był początkiem nowoczesnego rolnictwa.

Stamtąd roślina rozprzestrzeniła się na cały kontynent i była używana przez tysiące lat przez kulturę na całym świecie. Dzisiaj jest to najpopularniejsza na świecie substancja, która jest nielegalna.

W przeciwieństwie do wielu innych roślin związanych z narodzinami nowoczesnego rolnictwa, takich jak pszenica, marihuana jest rośliną wielofunkcyjną o wielu korzystnych zastosowaniach.

Łodygi marihuany mogą być zbierane i suszone w celu wytworzenia włókna, które może być użyte zarówno jako materiał budowlany jak i tkaniny tekstylne.

Nasiona cannabis uważane są za niezwykle cenne źródło odżywiania dla ludzi, ponieważ są one doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych jak i również białka.

Jeśli chodzi o kwestie medyczne, istnieje wiele danych archeologicznych i historycznych, które sugerują, że roślina była stosowana w różny sposób przez kultury na całym świecie.

Roślina była popularnym wyborem dla kobiet odnośnie problemów zdrowotnych takich jak miesiączki czy bóle porodowe. Była także stosowana przez wiele społeczeństw jako narzędzie walki z bólem oraz miejscowo w celu leczenia ran i urazów.

Dzięki właściwościom psychodelicznym rośliny, była ona również wykorzystywana jako środek ułatwiający uzdrawianie duchowe.

Więc co to wszystko oznacza?

Ocenia się, że cannabis jest jedną z najstarszych roślin „domowych”. Naukowcy sugerują, że była ona stosowana przez ludzi przez co najmniej 10.000 lat, jeśli nie dłużej.

Nie oznacza to, że ludzie są „stworzeni” do spożywania marihuany, ale nie ma wątpliwości, że wieloletnie relacje, jakie mieliśmy z rośliną wskazują na to, że jest ona po prostu istotna w naszym życiu.

Niestety, dzięki potyczkom politycznym, które wydarzyły się w ciągu ostatniego stulecia kultury zachodnie utraciły relację, która trwała ponad 10.000 lat. W ciągu ostatnich 80 – 90 lat, konsumpcja cannabis była normalną częścią życia codziennego wielu osób.

Jednak nasze stosunku z tą rośliną stały się tabu i zostały wepchnięte pod dywan – jak brudny sekret.

Na szczęście, sprawiedliwość powoli dociera i tu – nadchodzi czas, aby ponownie rozpoznać tę dawno zagubioną relację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.