sklep z nasionami marihuany, konopi, cannabis, trawki, ganji, thc

Głód po konsumpcji cannabis?

Głód po konsumpcji cannabis?, TanieSianie, Tanie Sianie

Dlaczego czujemy głód po konsumpcji cannabis?

ECH lub system endokannabinoidowy to sieć receptorów komórkowych rozprzestrzenionych w ludzkim organizmie.

Kiedy dana osoba czuje się główna, endokannabinoid zwany „anandamidem” uwalniany jest do całego systemu. THC uwalnia to samo kiedy je konsumujemy wraz z marihuaną, dając nam uczucie głodu.

Przeprowadzono badanie z udziałem 786 osób dorosłych w społeczności Eskimosów, w której ponad połowa ludności była częstymi użytkownikami cannabis. Naukowcy z Kanady skorelowali częste stosowanie marihuany z niskim BMI, niskim poziomem tłuszczu, a także niższym poziomem insuliny na czczo.

American Journal of Science opublikowało na ten temat nawet artykuł, w którym określono wpływ marihuany na metabolizm. Czasopismo wykazało niską gęstość populacji osób otyłych wśród częstych użytkowników cannabis, którzy mają w fakcie dietę o wyższej kaloryczności. U użytkowników marihuany zaobserwowano również lepszy metabolizm węglowodanów.

„Ich poziomy insuliny na czczo były o wiele niższe i osoby te wydawały się mniej odporne na insulinę produkowaną przez organizm w celu utrzymania prawidłowego poziomu cukru we krwi,” powiedział Murray Mittleman, profesor Harvard Medical School i kierownik badania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie.