Głód po konsumpcji cannabis?

Dlaczego czujemy głód po konsumpcji cannabis?

ECH lub system endokannabinoidowy to sieć receptorów komórkowych rozprzestrzenionych w ludzkim organizmie.

Kiedy dana osoba czuje się główna, endokannabinoid zwany „anandamidem” uwalniany jest do całego systemu. THC uwalnia to samo kiedy je konsumujemy wraz z marihuaną, dając nam uczucie głodu.

Przeprowadzono badanie z udziałem 786 osób dorosłych w społeczności Eskimosów, w której ponad połowa ludności była częstymi użytkownikami cannabis. Naukowcy z Kanady skorelowali częste stosowanie marihuany z niskim BMI, niskim poziomem tłuszczu, a także niższym poziomem insuliny na czczo.

American Journal of Science opublikowało na ten temat nawet artykuł, w którym określono wpływ marihuany na metabolizm. Czasopismo wykazało niską gęstość populacji osób otyłych wśród częstych użytkowników cannabis, którzy mają w fakcie dietę o wyższej kaloryczności. U użytkowników marihuany zaobserwowano również lepszy metabolizm węglowodanów.

„Ich poziomy insuliny na czczo były o wiele niższe i osoby te wydawały się mniej odporne na insulinę produkowaną przez organizm w celu utrzymania prawidłowego poziomu cukru we krwi,” powiedział Murray Mittleman, profesor Harvard Medical School i kierownik badania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © TanieSianie.COM - Blog Tanie Sianie o marihuanie THC oraz wszystko o roślinach konopi i cannabis CBD.